Home » Urządzenia

Światowa premiera osuszacza rotacyjnego i.HOC

Ekonomiczna produkcja sprężonego powietrza, przy zastosowaniu pełnostrumieniowej regeneracji

 

i.HOC to nazwa nowego osuszacza rotacyjnego KAESER KOMPRESSOREN zintegrowanego ze sprężarkami śrubowymi sprężającymi bez wtrysku oleju. Dostarcza sprężone powietrze o ciśnieniowym punkcie rosy do -40 stopni Celsjusza, bezpiecznie i stabilnie, także w niekorzystnych warunkach otoczenia, oszczędzając przy tym energię elektryczną.

 

Skrót i.HOC pochodzi od angielskiej nazwy „integrated heat of compression dryer“. Oznacza to, że ciepło powstające w trakcie sprężania powietrza wykorzystywane jest do regeneracji środka osuszającego. Ciepło dostępne jest praktycznie za darmo i nie jest konieczna dodatkowa energia dla procesu osuszania. Gwarantuje to najwyższą efektywność, przy zachowaniu bezpieczeństwa procesu i utrzymaniu niskich jego kosztów. Dotyczy to także zmiennych przepływów sprężonego powietrza.

 

W przeciwieństwie do istniejących na rynku systemów, i.HOC wykorzystuje całość energii cieplnej. Dlatego można uzyskiwać niezawodne niskie ciśnieniowe punkty rosy także przy niekorzystnych warunkach pracy, jak niskie ciśnienie, wysokie temperatury lub częściowe obciążenie. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu regulowanej i wysoce efektywnej dmuchawy promieniowej, z jednej strony kompensującej straty ciśnienia powstałe w trakcie osuszania, z drugiej zaś, automatycznie dopasowującej osuszanie do różnych warunków roboczych.

 

Ten opatentowany przez KAESER KOMPRESSOREN przebieg procesu, wykorzystuje regenerację pełnostrumieniową i gwarantuje dzięki temu pewne osuszane bez dodatkowego elektrycznego ogrzewania lub stosowania chłodnic wodnych także dla temperatury otoczenia aż do 45 stopni Celsjusza.

 

Cały proces jest całkowicie kontrolowany przez zintegrowany układ sterowania sprężarką SIGMA CONTROL 2. Reguluje on miedzy innymi dmuchawą promieniową i napęd bębna osuszacza rotacyjnego i.HOC. Niezależnie od warunków otoczenia i od ilości sprężonego powietrza, automatyczne sterowanie zapewnia uzyskanie bezpiecznie i stabilnie niskich ciśnieniowych punktów rosy do -20 stopni Celsjusza, a w szczególnych warunkach nawet do -40 stopni.

 

Przemyślana kompaktowa konstrukcja urządzenia umożliwia nie tylko prostą i oszczędna w kosztach instalację. Oferuje także optymalne warunki obsługi, jak też relatywnie niewielkie wykorzystanie powierzchni ustawczej.

 

Jako dodatkową zaletę osuszacza rotacyjnego i.HOC KAESER KOMPRESSOREN należy uznać, w przypadku sprężarek sprężających bez wtrysku oleju chłodzonych wodą , iż dzięki zastosowaniu regeneracji pełnostrumieniowej, uzyskać można wysoką ilość ciepła z odzysku. Zastosowanie oddzielnych chłodnic wodnych osuszacza pozwoliło wyeliminować prawie całkowicie straty ciepła. Dodatkowo oszczędza to koszty energii, które musiały być przeznaczane na takie cele jak ogrzewanie wody procesowej lub CO.

 


ihoc-web_tcm16-374388

Sprężarka sprężająca bez wtrysku oleju z nowym osuszaczem rotacyjnym i.HOC, dostarcza sprężone powietrze o ciśnieniowym punkcie rosy do -40 stopni Celsjusza bezpiecznie i stabilnie, oszczędzając przy tym energię elektryczną oraz powierzchnię ustawczą

 
 
 
 
 
 
 
 

Źródło: KAESER KOMPRESSOREN

Tagi
Udostępnij artykuł

Komentarze:

Skomentuj

  • (will not be published)