Home » Sprężone powietrze

M57 Utility – M58 Utility: profesjonalne i kompaktowe rozwiązanie

Kompaktowe, wygodne w użyciu i ekonomiczne – obie sprężarki stacjonarne: M58 Utility i M57 Utility łączą w sobie sprawdzone rozwiązania z najnowszymi standardami, np. dotyczącymi zastosowania w poszczególnych strefach ekologicznych.

Model M58 Utility z pewnością ucieszy zwłaszcza przedsiębiorców zajmujących się stawianiem poręczy drogowych. Dzięki silnikowi marki Kubota z filtrem cząstek stałych (DPF), zgodnemu z amerykańską normą TIER 4 final, można go stosować w Europie w każdej strefie ekologicznej. Udoskonalenia wprowadzono także do popularnego modelu M57 Utility. Oba urządzenia wyróżniają się kompaktową budową, szczególnie ważną podczas montażu sprężarki na ciężarówce, jak również wydechem skierowanym do góry oraz przemyślaną konstrukcją.

Oprócz znanej i sprawdzonej wersji 7 bar o niezmienionym wydatku 5,1 m³/min dostępny jest teraz także wariant do obróbki strumieniowej o wydatku 4,35 m³/min przy maksymalnym ciśnieniu 10 bar.

Dzięki zaawansowanemu układowi sterowania SIGMA CONTROL SMART(SCM), wchodzącego w skład wyposażenia standardowego, można łatwo i dokładnie redukować ciśnienie co 0,1 bar do poziomu 5 bar. Właściwe ustawienie ciśnienia pomaga chronić przez zużyciem młotowiertarki, które najwydajniej pracują przy ciśnieniu 6 bar. Ponadto na kolorowym wyświetlaczu układu sterowania ukazują się wszystkie parametry robocze, komunikaty o usterkach i informacje o zbliżających się terminach konserwacji.

Prosty serwis

Cała gama produktów MOBILAIR wyróżnia się rozwiązaniami ułatwiającymi obsługę serwisową – dotyczy to także kompaktowych modeli Utility. Dzięki przemyślanej konstrukcji urządzeń wszystkie punkty konserwacyjne są łatwo dostępne po zdjęciu obudowy od strony powierzchni załadowczej. Wlew paliwa znajduje się z przodu, a dzięki przyłączom serwisowym odprowadzonym na zewnątrz można bez trudu spuszczać płyny eksploatacyjne bez konieczności podnoszenia urządzenia.

Charakterystyczne dla tych sprężarek są głęboko umieszczone zawory poboru sprężonego powietrza oraz element obsługowy chroniony metalową osłoną – montaż urządzenia na naczepie ciężarówki nie utrudnia ich obsługi.

Opatentowany układ regulacji Anti-Frost wspólnie z opcjonalnym naolejaczem narzędziowym chroni narzędzia przed korozją i zamarznięciem.

W razie konieczności zastosowania powietrza wyższej jakości modele M57 Utility i M58 Utility można wyposażyć w chłodnicę końcową.

Blok sprężarek śrubowych KAESER KOMPRESSOREN zaopatrzony w profil SIGMA jest napędzany bezpośrednio przez ekonomiczny silnik wysokoprężny Kubota bez strat na przeniesieniu napędu (w modelu M58 Utility silnik jest wyposażony w filtr DPF), a dzięki pojemnemu zbiornikowi zapewnia powietrze w ilości wystarczającej na ponad 10 godzin pracy.


C-M57_Utility2_web_tcm16-743915Potrzebujesz energooszczędnego systemu zasilania sprężonym powietrzem, który można zamontować na naczepie i który zajmuje niewiele miejsca – np. do tymczasowych robót drogowych? Sprężarki M57 Utility i M58 Utility to idealne rozwiązanie.

Źródło: Kaeser Kompressoren

Tagi
Udostępnij artykuł

Komentarze:

Skomentuj

  • (will not be published)