Home » Sprężone powietrze

MOBILAIR M81 i M82: do wyboru dwie nowe, doskonałe sprężarki

Wybierz dla siebie idealne urządzenie: sprężarki przewoźne MOBILAIR M81 i M82 firmy KAESER KOMPRESSOREN to nowe modele w klasie 8 m³, które choć różnią się konstrukcją, mogą być bezpiecznie stosowane w każdej strefie ekologicznej.

Mimo że urządzenia opracowano na bazie różnych koncepcji oczyszczania spalin, oba są zgodne z normami IIIB lub TIER 4 final, dotychczas najbardziej rygorystycznymi w tej klasie wydajności.

Model M81 jest wyposażony w silnik Deutz z katalizatorem oksydacyjnym, a M82 – w silnik marki Kubota z filtrem cząstek stałych, który również spełnia najsurowsze przepisy dotyczące czystości spalin.

Oba napędy mają moc 55 kW i zasilają bloki sprężarek śrubowych KAESER KOMPRESSOREN z profilem SIGMA. Sprężarki mają identyczny wydatek od 5,5 do 8,4 m³/min przy maksymalnym ciśnieniu od 7 do 14 bar. Doskonale nadają się do obróbki strumieniem suchego lodu, piaskowania lub prac z młotami wyburzeniowymi.

Operatorzy młotów wyburzeniowych i młotowiertarek szczególnie cenią sobie opatentowany system regulacji Anti-Frost, który w połączeniu z wbudowanym naolejaczem narzędziowym chroni narzędzia przed korozją i zamarzaniem. Ponadto w dostępnym skonfigurowanym wariancie z układem oczyszczania powietrza z chłodnicą końcową i ogrzewaniem wtórnym można bezstopniowo ustawić temperaturę powietrza na wylocie odpowiednio do danego procesu, np. do obróbki strumieniowej.

Sprawna obsługa dzięki wewnętrznemu układowi sterowania

Obsługa wbudowanego układu sterowania sprężarką SIGMA CONTROL SMART jest dziecinnie prosta. Na kolorowym wyświetlaczu ukazują się wszystkie parametry robocze, komunikaty o usterkach i informacje o zbliżających się terminach konserwacji. Oprócz niezawodnego rozruchu za pomocą jednego przycisku dużym usprawnieniem jest także funkcja redukcji ciśnienia roboczego co 0,1 bar do poziomu 5 bar. W ten sposób można dokładnie dopasować parametry pracy do warunków otoczenia.

W modelu M82, który można opcjonalnie wyposażyć w generator prądu o mocy 8,5 lub 13 kVA, układ sterowania zapewnia maksymalną dostępność sprężonego powietrza przy danym poborze prądu.

W zależności od indywidualnych potrzeb można zdecydować się na model M81 lub M82 w wariancie przewoźnym lub stacjonarnym, a także dobrać rozmaite opcje wyposażenia i w efekcie uzyskać niezawodną i przyjazną środowisku sprężarkę dla najtrudniejszych warunków roboczych i do każdej strefy ekologicznej.


C-M_81_Baustelle_062Przyjazne środowisku: nowe sprężarki przewoźne M81 i M82 odpowiadają najsurowszym przepisom dotyczącym emisji spalin.

Źródło: Kaeser Kompressoren

Tagi
Udostępnij artykuł

Komentarze:

Skomentuj

  • (will not be published)