Home » Sprężone powietrze

Sprężarki przewoźne z napędem elektrycznym: idealna alternatywa

Brak emisji spalin oraz bardziej ekonomiczna eksploatacja – o ile dostępne jest zasilanie elektryczne, sprężarki przewoźne z napędem elektrycznym to bardziej opłacalna alternatywa dla tradycyjnych modeli z silnikami wysokoprężnymi.

Idealne rozwiązanie na dużych budowach, w centrach miast lub budynkach, to właśnie sprężarki przewoźne z napędem elektrycznym, które nie tylko nie emitują spalin, lecz są także ciche, a koszty ich eksploatacji są znacznie niższe niż w przypadku wariantów z silnikiem wysokoprężnym. Z tego względu oprócz klasycznych wariantów firma KAESER KOMPRESSOREN w przyszłości udostępni także swoje najbardziej popularne modele M27, M31 oraz M50 z serii MOBILAIR w wersji z silnikiem elektrycznym o mocy w zakresie od 15 do 25 kW. Zakres wydajności wynosi od 2 do 5 m³/min, a wartość ciśnienia od 7 do 14 bar.

Maszyny te to przepustka do wszystkich zastosowań o bardzo rygorystycznych wymaganiach. Mogą być one stosowane w strefach ochrony środowiska, jak również np. w pobliżu szpitali. W szczególności na dużych budowach, gdzie z reguły zapewniony jest dostęp do źródła prądu, wybór ten jest opłacalny, ponieważ zasilanie elektryczne jest znacznie tańsze niż paliwo, a także nieporównywalnie niższe są koszty konserwacji urządzeń. Stanowią one doskonałe rozwiązanie także podczas budowy tuneli oraz jako sprężarki tymczasowe dla zakładów przemysłowych.

Silniki o bardzo wysokiej sprawności IE3 ze stopniem ochrony IP55, umożliwiającym eksploatację na budowie, oraz klasą izolacji F zapewniają możliwie najniższe zużycie prądu.

Sprężarki przewoźne z silnikiem elektrycznym wyposażono seryjnie w system sterowania SIGMA CONTROL SMART z kolorowym wyświetlaczem oraz opatentowany układ sterowania przeciw zamarzaniu. System SIGMA CONTROL SMART umożliwia wyjątkowo prostą obsługę, np. bezproblemowe ustawianie wartości ciśnienia za pomocą przejrzystego kolorowego wyświetlacza. Układ sterowania przeciw zamarzaniu chroni zastosowane narzędzia przed szkodami, które mogą powstać w wyniku oddziaływania mrozu i korozji.

Modele dostępne są zarówno z pokrywą z rotacyjnie spiekanego polietylenu jak również metalową, a poza tym w asortymencie znajdują się warianty mobilne oraz stacjonarne.


M_31_E_construction-site_199_web_tcm16-830247

M31 E    Sprawdzona jakość KAESER KOMPRESSOREN teraz także z napędem elektrycznym. Nowe sprężarki przewoźne mogą pracować nawet przy najtrudniejszych zadaniach.

 
 
 
 


M_31_E_construction-site_155_web_tcm16-843840

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Źródło: KAESER KOMPRESSOREN

Tagi
Udostępnij artykuł

Komentarze:

Skomentuj

  • (will not be published)