Home » Sprężone powietrze

Sprężarka doprężająca: kompaktowa, cicha, o zmiennych obrotach

Sprężarki doprężające KAESER KOMPRESSOREN o mocy od 22 do 45 kW prezentują się teraz w całkiem nowej postaci. Są to kompletne urządzenia kompaktowe, o małej powierzchni ustawczej i jednocześnie o niskim poziomie drgań i emitowanego hałasu. Ponadto będą one dostarczane w wersji z częstotliwościową regulacją obrotów. Dzięki dalszym udoskonaleniom, jak na przykład optymalny układ chłodzenia, zostaną zredukowane koszty systemowe i energetyczne.

Dotychczas sprężarki doprężające tych wielkości istniały jedynie w wykonaniach tradycyjnych, bez układów SIGMA FREQENCY CONTROL (SFC). Nowa funkcja napędu zapewnia lepsze dopasowanie boostera po stronie ssania do wydajności podłączonej sprężarki ciśnienia wstępnego. W niektórych zastosowaniach umożliwia to relatywnie wysoką redukcję liczby przełączeń praca/luz. Ponieważ odbiory nie zawsze pracują ze stałym ciśnieniem, sprężarki doprężające muszą czasem wytwarzać znacznie wyższe ciśnienie niż jest faktycznie wykorzystywane w aplikacji. Funkcja SFC pomaga utrzymać wydajność na stałym poziomie i dopasować ją do potrzeb systemowych. Redukuje to po obu stronach zarówno różnice przełączania, potencjalnie występujące zbyt wysokie ciśnienie, jak i straty z tytułu nieszczelności i przeciążenie urządzeń. Wszystkie w/w punkty mają wpływ na oszczędność energii.

Podłącz i uruchom

Nowa, stanowiącą kompletne urządzenie, konstrukcja o nowoczesnym wyglądzie, wymaga niewielkiej powierzchni ustawczej (2,3 m² zamiast, jak dotychczas- 5 m²) i pozwala, dzięki przemyślanemu rozmieszczeniu podzespołów na jeszcze bardziej prostą obsługę. Nie tylko obudowa ze zintegrowanym chłodzeniem, ale także tłumienie drgań pozwala na uzyskanie zdecydowanie cichszej pracy sprężarki doprężającej. Sprężarki dostarczane są z układem elektrycznym gotowym do natychmiastowego podłączenia do zasilania. Minimalizuje to koszty montażowe.

Sterowanie

Zintegrowany układ sterowania SIGMA CONTROL 2 ze specjalnym oprogramowaniem dedykowanym dla boosterów zapewnia optymalna pracę i umożliwia połączenie ze sterowaniem nadrzędnym poprzez złącze Ethernet. Dzięki perfekcyjnemu dopasowaniu poszczególnych komponentów, pozwala to na optymalizację całej stacji. Możliwe jest także zastosowanie zgodne z koncepcją Przemysł 4.0.


B-Booster-DN_web_tcm16-682469Nowe sprężarki doprężające KAESER KOMPRESSOREN łączą w sobie kompaktową konstrukcje, nowoczesny wygląd i częstotliwościową regulację obrotów.

Źródło: KAESER KOMPRESSOREN Sp. z o.o.

Tagi
Udostępnij artykuł

Komentarze:

Skomentuj

  • (will not be published)