Home » Urządzenia

Nowe hybrydowe osuszacze sprężonego powietrza „Hybritec”

Cool Combination

 

Suche, czyste sprężone powietrze w każdych warunkach, energooszczędna eksploatacja oraz wydatki ściśle dopasowane do zapotrzebowania. Dzięki nowym, hybrydowym osuszaczom firmy KAESER KOMPRESSOREN „Hybritec” jest to możliwe także przy większych ilościach sprężonego powietrza.

 

Połączenie energooszczędnego sposobu pracy nowoczesnych osuszaczy chłodniczych z niskimi ciśnieniowymi punktami rosy osuszaczy adsorpcyjnych, czyli wykorzystanie tego, co najlepsze z „obydwu światów” przy jednoczesnej zwiększonej oszczędności energii. Taki pomysł jest bardzo ponętny, choć do tej pory opłacał się jedynie przy bardzo dużych ilościach oczyszczanego sprężonego powietrza. Czasy, które z punktu widzenia cen energii, zmieniły się niekoniecznie na lepsze, wymuszają wzmożone zainteresowanie „cool combination”, które  wynika także z faktu, iż eksperci firmy KAESER KOMPRESSOREN z Coburga stworzyli nową, szczególnie korzystną ofertę w tym zakresie.

Osuszacze sprężonego powietrza „Hybritec” można otrzymać obecnie dla wydajności od 20 m³/min, co znacznie zwiększa liczbę użytkowników zainteresowanych wykorzystaniem tej wszechstronnej energooszczędnej alternatywy. Po stronie wlotowej nowego, kombinowanego osuszacza swoje zalety z zakresu energooszczędnej eksploatacji prezentuje osuszacz chłodniczy. W bardzo ekonomiczny sposób urządzenie zapeewnia stały ciśnieniowy punkt rosy o wartości +3°C. Tak przygotowane sprężone powietrze przepływa do osuszacza adsorpcyjnego. Odpowiednio mniej energii potrzeba także w  stadium, w którym powietrze zostaje osuszone do ciśnieniowego punktu rosy -40°C. Jest to na przykład konieczne, by w zimowych warunkach ochronić znajdujące się na zewnątrz przewody przed wytrącanym kondensatem.

Przy wyższych temperaturach otoczenia osuszacze „Hybritec” dają możliwość całkowitego obejścia modułu adsorbera. W takim wypadku jedynie osuszacz chłodniczy z energooszczędną regulacją przejmuje obróbkę sprężonego powietrza. W ten sposób „Hybritec” umożliwia osiągnięcie znaczących oszczędności energetycznych, które w dużym stopniu skracają fazę amortyzacji tej innowacyjnej techniki.

Kolejną zaletę tych osusaczy stanowi ich wyjątkowo szerokie spektrum zastosowania. Osuszacze „Hybritec” pozwalają na dokładne dopasowanie do indywidualnego zapotrzebowania – na korzystnych wielkoseryjnych warunkach. Firma KAESER KOMPRESSOREN jako jedyny oferent w branży posiada szeroki zestaw standardowych komponentów, z których można stworzyć  pasujący do każdego  zastosowania urządzenie „cool combi”. Jest to o wiele bardziej racjonalne i przy zakupie wyraźnie korzystniejsze niż indywidualne projektowanie urządzenia.

 


„Cool combination“ – osuszacze sprężonego powietrza „Hybritec“ firmy KAESER KOMPRESSOREN dla wydajności od 20 m³/min i wartości ciśnieniowego punktu rosy do -40 °C

 

Zdjęcie KAESER KOMPRESSOREN- przedruk dozwolony

Żródło : Kaeser Kompressoren

Tagi
Udostępnij artykuł

Komentarze:

Skomentuj

  • (will not be published)