Home » UrządzeniaUrządzenia

Osuszacze chłodnicze SECOTEC generują oszczędność energii elektrycznej.

Energooszczędne osuszanie sprężonego powietrza

 

Energooszczędne osuszacze SECOTEC osuszają sprężone powietrze zgodnie z wymaganiami technologii, a ich eksploatacja jest niezwykle ekonomiczna. Program produkcji obejmuje urządzenia o wydajności od 0,6 do 25 m³/min. Doskonałym  przykładem energooszczędności  urządzeń są trzy modele serii TF.

 

Podobnie jak mniejsze osuszacze chłodnicze programu SECOTEC modele TF charakteryzują się bardzo małą stratą ciśnienia. Dzięki temu możliwe jest obniżenie maksymalnego nadciśnienia roboczego przyłączonej sprężarki. Obniżenie go oznacza także mniejsze zużycie energii i niższe koszty.Redukcja ciśnienia jedynie o 0,5 bar  zmniejsza zużycia energii o około 3 % mocy napędowej sprężarki. Jest to  tylko jedna z zalet  energooszczędnych osuszaczy. Ich efektywny pobór mocy przy pracy na pełnym obciążeniu jest do 40 procent niższy w porównaniu z innymi urządzeniami.

 

Znaczącą oszczędność energii umożliwia zintegrowany system sterowania przerywanego SECOTEC. Podstawowym elementem systemu jest wysokowydajny „akumulator zimna”. Dzięki niemu odbywa się proces osuszania sprężonego powietrza przy obciążeniu częściowym osuszacza. Sprężarka chłodnicza włącza się tylko gdy zostanie osiągnieta granica pojemności ciepła „akumulatora zimna”. W porównaniu z tradycyjnymi rodzajami regulacji przepływu umożliwia to oszczędność do 90 procent. W ten sposób roczne koszty zasilania osuszacza można zredukować nawet o kilka tysięcy złotych. W przypadku osuszaczy TF w obudowie urządzenia zamontowano wzierniki umożliwiające obserwacje z zewnątrz dwóch liczników godzin roboczych. Pozwala to na bezpośrednią obserwację procesu oszczędzania energii.

 

Ponadto wysokowydajne systemy separacji kondensatu zainstalowane w osuszaczach gwarantują niezawodne zachowanie wymaganej jakości sprężonego powietrza, także w wysokiej temperaturze otoczenia.

 

Kolejnymi ważnymi cechami osuszaczy chłodniczych SECOTEC jest ich zwarta konstrukcja, wymagająca małej powierzchni ustawczej, oraz prosta obsługa serwisowa.

 

Do obniżenia kosztów energii i sprężonego powietrza przyczyniają się znacząco energooszczędne osuszacze chłodnicze SECOTEC.

 

Zdjęcie KAESER KOMPRESSOREN- przedruk dozwolony

 

 

Źródło: Kaeser Kompressoren

Tagi
Udostępnij artykuł

Komentarze:

Skomentuj

  • (will not be published)