Home » Urządzenia

EBC: Nowa seria dmuchaw tłokowych

Dostarczane przez firmę KAESER KOMPRESSOREN dmuchawy walcowe EB 291 C i EB 421 C są gotowe do natychmiastowego podłączenia i wyposażone w zintegrowane układy sterowania silnika oraz w  system monitorowania pracy. Przy mocy  od 18,5 do 75 kW dmuchawy posiadają wydajność od 18,5 do 40 m³/min dla nadciśnienia do 1000 mbar lub dla podciśnienia 500 mbar. Podstawowe obszary zastosowania dmuchaw to: pneumatyczny transport materiałów sypkich, produkcja powietrza o niskim ciśnieniu oraz gospodarka wodna.  Razem z seriami CBC i DBC dmuchawy te gwarantują wydajność od 4,7 do 40 m³/min.
 
Dmuchawy EBC są gotowe do natychmiastowego przyłączenia dzięki zainstalowanej pełnej sensoryce oraz rozrusznikowi gwiazda – trójkąt lub przetwornicy częstotliwości (zapewniającej regulację prędkości obrotowej).  W pełni ukompletowane wersje posiadają znak CE lub EMV. Dla użytkownika oraz dla wykonawców instalacji oznacza to niższe nakłady na etapach budowy, certyfikacji, dokumentacji oraz  rozruchu. W zależności od potrzeb dmuchawy mogą zostać wyposażone w silniki o różnej mocy. Systemy tłumienia dźwięków i pulsacji pozwalają na bardzo cichą pracę urządzenia.
 
Nowa dmuchawa posiada szereg interesujących rozwiązań. Pozwalają one na osiagnięcie znacznych oszczędności między innymi w zużyciu energii i obsłudze serwisowej. Oprócz tego nowe dmuchawy gwarantują o wiele większe bezpieczeństwo pracy.
 
Dzięki zwartej konstrukcji maszyny wymagają niewielkiej powierzchni ustawczej. Są one przy tym zaprojektowane w taki sposób, że wszystkie prace konserwacyjne można wykonać od przodu urządzenia. Dzięki temu możliwe jest ustawienie wielu dmuchaw bezpośrednio obok siebie. Podzespoły, takie jak np. zawory regulacyjne, które zwyczajowo musiały znaleźć się poza urządzeniem, są obecnie z nim zintegrowane i  sterowane za pomocą wewnętrznego systemu sterowania OMEGA CONTROL. Umozliwia to zastosowanie dalszych uproszczeń w  planowaniu, montażu i dokumentacji centralnej stacji dmuchaw.
 
Koszty powstałe podczas pracy nie zależą jednakże jedynie od ekonomiczności poszczególnych urządzeń stacji dmuchaw. O wiele większą rolę odgrywają tu inne czynniki. Należą do nich rzeczywiste zapotrzebowanie na ciśnienie i powietrze, odpowiedni dmuchaw dmuchaw i ich systemów napędowych oraz uzależnione od sytuacji sterowanie całego zespołu. Cenną pomocą jest tutaj analiza wykorzystania sprężonego powietrza (ADA): Przy pomoc tego narzędzia można ustalić, jak w przebiegu czasowym wygląda zapotrzebowanie na sprężone powietrze, jaka jest ekonomiczność pracy stacji dmuchaw oraz w jakim zakresie możliwe jest jej zwiekszenie. Kolejnym niezbędnym instrumentem jest system oszczędzania energii firmy KAESER KOMPRESSOREN (KESS). Za pomocą tego, służącego do planowania oprogramowania możliwa jest symulacja najróżniejszych wariantów systemu, ich porównanie i ustalenie potencjału oszczędności. W odniesieniu do całościowych kosztów utrzymania pojedyńczych dmuchaw oraz całej stacji konieczne jest także wcześniejsze poznanie kosztów konserwacji i obsługi serwisowej poszczególnych urządzeń. Umożliwiają to rozwiązania, jakimi dysponuje firma KAESER KOMPRESSOREN.
 
Decydując się na firmę KAESER KOMPRESSOREN projektanci i użytkownicy zyskują nie tylko na zaletach nowej generacji dmuchaw ale także na wykorzystaniu rozległego know-how producenta w zakresie planowania i optymalizacji. W ten sposób możliwe jest znaczące zwiększenie całkowitej ekonomiczności planowanego lub już istniejącego systemu sprężonego powietrza.

 


H-EB-421C-web_tcm16-288814

Gotowe do natychmiastowego przyłączenia i pracy dmuchawy tłokowe EBC programu COMPACT charakteryzują się nie tylko bardzo oszczędnym zużyciem energii, ale także wysokim stopień ekonomiczności z tytułu kosztów całkowitych. Dmuchawy zostały zaprojektowane w taki sposób, by możliwe było ustawienie wielu urządzeń bezpośrednio obok siebie.
 
Zdjęcie KAESER KOMPRESSOREN- przedruk dozwolony
 
 
 
 
 
 
 
 
Źródło : Kaeser Kompressoren

Tagi
Udostępnij artykuł

Komentarze:

Skomentuj

  • (will not be published)