Home » Urządzenia

Dmuchawy DB 166 C i DB 236 C z chłodnicą końcową

Kombinacja pozwalająca na zaoszczędzenie energii i kosztów
 

„Intelligence inside“ to motto dla całkowicie nowej, prezentowanej przez firmę KAESER KOMPRESSOREN generacji dmuchaw. Dmuchawy DB 166 C i DB 236 C – w kombinacji z ekonomiczną chłodnicą końcową – pomagają nie tylko zaoszczędzić energię. Ich główną cechą jest szczególnie duża oszczędność kosztów.
 
Ekonomiczność urządzenia zależy nie tylko od ilości zużywanej przez nie energii. O wiele ważniejsze są całkowite koszty powstajace podczas okresu eksploatacji urządzenia. Dlatego też firma  KAESER KOMPRESSOREN zastosowała w dmuchawach walcowych DB 166 C i DB 236 C (zdjęcie 1) dużą dawkę nowoczesnych rozwiązań. Dzięki temu użytkownicy oszczędzają nie tylko jak dotychczas koszty energii oraz utrzymania urządzenia w dobrym stanie technicznym. Oszczędności powstają także jużna etapie planowania, instalacji, certyfikacji i uruchamianiu urządzeń. Oprócz tego nowe dmuchawy DB gwarantują o wiele większe bezpieczeństwo pracy i dostępność. Dmuchawy pokrywają zakres wydajności od 10 do 25 m³/min dla nadciśnienia do 1000 mbar lub dla podciśnienia 500 mbar.
 
Kolejne techniczne i ekonomiczne zalety, w przypadku zastosowań wymagających niższych temperatur,wynikają z kombinacji dmuchawy z chłodzoną powietrzem chłodnicą końcową. Chłodnica końcowa „ACA” (zdjęcie 2) może obniżyć temperaturę powietrza z dmuchawy ze 150 °C do 10 °C powyżej wartości temperatury otoczenia. Dzięki chłodzeniu powietrzem i odpowiedniej konstrukcji chłodnica osiąga to w sposób ekonomiczny, tani i niezawodny przy minimalnej stracie ciśnienia.
 
Optymalizowany profil OMEGA oraz konstrukcja obudowy bloku gwarantują dużą wydajność tłoczenia przy korzystnym zużyciu energii. Powyższa cecha zostaje uzupełniona o zastosowanie szczególnie energooszczędnych silników klas  IE2 i IE3 oraz wydajnej transmisji energii.
 
Nowością jest wyposażenie w system sterowania OMEGA CONTROL BASIC. System sterowania dopasowuje wydajność dmuchawy do zapotrzebowania na powietrze, monitoruje wszystkie parametry robocze i informuje o konieczności wykonania prac konserwacyjnych lub o błędnych zachowaniach udzielając przy tym wskazówek za pomocą systemu zgłoszeń. Oprócz tego system sterowania umożliwia przyłączenie do systemu nadrzędnego. Dmuchawy DB 166 C i DB 236 C zawdzięczają swój wysoki współczynnik sprawności dokładnie przemyślanemu systemowi chłodzenia. Powietrze chłodzące silnika jest zasysane niezależnie od powietrza zasysanego przez dmuchawę. Wynikiem tego jest duża wydajność energetyczna, niezawodność i dostępność.
 
Dmuchawy są gotowe do natychmiastowego przyłączenia dzięki pełnej sensoryce oraz rozrusznikowi gwiazda – trójkąt lub sensoryce i przetwornicy częstotliwości (zapewniający elastyczną regulację prędkości obrotowej). Urządzenia są także dostarczane bez układu sterowania silnika i sensoryki. Pełne wersje posiadają znak CE lub EMV. Dla użytkownika oraz dla wykonawcy instalacji oznacza to mniejsze nakłady na planowanie, budowę, certyfikację, dokumentację i rozruch. W zależności od zapotrzebowania możliwe jest wbudowanie różnego rodzaju silników  o mocy od 7,5 do 45 kW.
 
Dmuchawa i układy elektryczne są zamontowane na zmniejszonej w stosunku do poprzednich modeli  ramie podstawy w sposób pozwalajacy na zaoszczędzenie maksymalnej ilości miejsca.
 
Wysokowydajne tłumiki zapewniają  bardzo cichą pracę urządzenia. Kraty zabezpieczające napędu wentylatora oraz przekładni pasowej zgodnie z odpowiednimi przepisami chronią personel obsługujący.

 


H-DB236C-web_tcm16-166484Nowe dmuchawy DB 166 C i DB 236 C są ekonomiczne nie tylko dzięki oszczędności energii. Ich główną cechą jest szczególnie duża oszcżednośc całkowitych kosztów eksploatacji.
 
Zdjęcie KAESER KOMPRESSOREN- przedruk dozwolony
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 


H-ACA-Blower-Aftercooler_web_tcm16-45465Stworzona dla dmuchawy tłokowej tocznej: chłodnica końcowa powietrza z dmuchawy „ACA”
 
Zdjęcie KAESER KOMPRESSOREN- przedruk dozwolony
 
 
 
 
 
Źródło: Kaeser Kompressoren

Tagi
Udostępnij artykuł

Komentarze:

Skomentuj

  • (will not be published)