Home » Urządzenia

Dmuchawy tłokowe toczne „Omega PV” z wstępnym chłodzeniem na wlocie

Ekonomiczna produkcja niskiej próżni
 
Nowoczesne dmuchawy tłokowe toczne można stosować nie tylko w obszarze nadciśnienia, ale także do ekonomicznego wytwarzania niskiej próżni. Wydajność na ssaniu od 15 do 150 m³/min jest osiągana między innymi przez urządzenia serii „Omega PV” firmy KAESER KOMPRESSOREN.
 
Dmuchawy charakteryzują się szczególnie wydajnym chłodzeniem wstępnym na wlocie. Poprzez dodatkowe kanały zasysane jest  powietrze chłodzące. dzieki temu występuje efekt  szczególnie silnego chłodzenie.  Zamontowanie w przewodach doprowadzających powietrze chłodzące klap zwrotnych pozwala na wykorzystywanie dmuchawy nie tylko przy wytwarzaniu próżni, ale także w razie konieczności okresowo w obszarze nadciśnienia.
Trzyłopatkowe, o silnie zredukowanej pulsacji wirniki dmuchawy są wyposażone w energooszczędny profil „Omega”. Profil oraz dokładnie dopasowany do niego kształt obudowy bloku gwarantują dużą wydajność tłoczenia przy niskim zużyciu energii. Za pomocą modeli „PV” można otrzymywać przez cały czas 85-procentową próżnię, zaś w krótkich okresach czasu nawet próżnię 90-procentową (próżnia graniczna).
 
Seria dmuchaw „Omega PV” nadaje się do najróżniejszego rodzaju tłoczenia pneumatycznego w próżni niskiej, np. do ekonomicznej produkcji podciśnienia w pojazdach próżniowych i silosowych oraz przewoźnych rozdrabniarkach i mieszalnikach.
 


Dla potrzeb eksploatacji próżniowej blok dmuchawy tłokowej tocznej „Omega PV” jest wyposażony w chłodzenie wstępne na wlocie. Dmuchawa osiaga prawie 90-procentową próżnię i nadaje się do najróżniejszego rodzaju tłoczenia pneumatycznego, np. w przewoźnych mieszalnikach oraz w pojazdach próżniowych i silosowych.
 
Zdjęcie KAESER KOMPRESSOREN- przedruk dozwolony
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Źródło: Kaeser Kompressoren

Tagi
Udostępnij artykuł

Komentarze:

Skomentuj

  • (will not be published)