Home » UrządzeniaUrządzenia

Generatory tlenu

ZASTOSOWANIA TLENU :
Tlen z generatorów ma zastosowanie w przemyśle spożywczym w procesie MAP. W przemyśle szklarskim, odlewniczym służy do kontroli temperatury płomienia. Natlenia wodę na farmach rybnych i w procesie jej uzdatniania. Stosowany jest w medycynie, w procesach cięcia metali i wielu innych.
OXYSWING® – GENERATORY TLENU – METODA P.S.A.

 

Nieograniczona Elastyczność Rozbudowy
Budowa modułowa koncentratorów OXYSWING® pozwala na nieograniczoną elastyczność doboru i rodzaju zabudowy systemu dostarczającego tlen. Nawet po instalacji można zmieniać wielkość produkcji gazu do zmieniających się potrzeb, poprzez zmianę ilości modułów P.S.A. Dzięki temu unikalnemu i opatentowanemu systemowi inne zmiany w instalacji nie są konieczne. Dodatkowo, system Dual Bank pozwala na podwojenie a nawet potrojenie produkcji gazu, więc niemal każde zapotrzebowanie na tlen może zostać zaspokojone.

 

Innowacyjna Technologia
Oprócz innowacyjnie zaprojektowanej budowy, generatory tlenu OXYSWING® wyznaczają nowe standardy na rynku generatorów w zakresie wydajności dzięki opatentowanemu systemowi rozprzestrzenianiu gazu FlatFlow®. Ten opatentowany system powstał dzięki symulacjom CFD i pozwolił uzyskać najwyższy stopień rozprzestrzeniania się gazu wewnątrz złoża sit molekularnych połączony z kompaktową budową.

Jakość potwierdzona certyfikatami
W zakresie jakości generatory tlenu OXYSWING® oferują również nowy wymiar: wszystkie etapy produkcji są oparte na systemie jakości ISO 9001 i ISO 13485:2003. Generatory tlenu OXYSWING® posiadają certyfikat zgodności z Europejską Dyrektywą 93/42/CE, dzięki czemu znajdują zastosowanie we wszelkich zastosowania łącznie z ochroną zdrowia.

 • Niezawodne, wygodne i proste
 • Przekroje rur, zaworów i filtrów każdego generatora dostosowane są do maksymalnej możliwej ilości modułów P.S.A.
 • Rury i zawory wykonane ze stali nierdzewnej
 • Osprzęt dodatkowy od światowej klasy dostawców po testach pracy w najtrudniejszych warunkach z łatwo dostępnymi częściami
 • W standardowym wyposażeniu analizator tlenu z cyrkonową komorą pomiarową:
  • dającą maksymalna niezawodność pomiarów
  • bez konieczności corocznego odnawiania komory pomiarowej
  • bez konieczności corocznej kalibracji
 • Opcjonalny elektroniczny przepływomierz
 • Opcjonalny analizator CO
 • Opcjonalny osprzęt telemetryczny do zdalnego monitoringu
 • Solidna i prosta budowa minimalizująca obsługę i przeglądy o Rozbudowy systemu może dokonać nawet personel bez specjalistycznych kwalifikacji

 


Bezpieczny Proces Produkcji

Technologia P.S.A. (Pressure Swing Technology) pozwala na produkcję tlenu w procesie zwiększania i zmniejszania ciśnienia w dwóch kolumnach wypełnionych neolitycznymi sitami molekularnymi w cyklu zmiennym. Gdy w jednej kolumnie zachodzi adsorpcja pod zwiększonym ciśnieniem – w drugiej następuje regeneracja sit pod obniżonym ciśnieniem; Optymalizując ten proces Generator OXYSWING® wyznacza standardy w zakresie wydajności i efektywności.


Urządzenia Specjalne

Dzięki unikalnemu projektowi OXYSWING®, IGS może dostarczyć najbardziej kompaktowe i przewoźne systemy. Ponadto IGS dostarcza specjalne systemy napełniania butli wysoko-ciśnieniowych.

 

Systemy specjalne mogą być zabudowane na palecie, w kontenerze morskim albo w ISO kontenerze.
Posiadając własne źródło tlenu pozbywasz się kłopotów wynikających z obrotu butlami z gazem w zakładzie. Unikasz strat z powodu parowania tlenu, jeżeli gromadzisz go w zbiorniku. Zapewniasz swoim pracownikom większe bezpieczeństwo, wykluczając prace z użyciem gazów technicznych w butlach, które należą do prac niebezpiecznych.
Własna instalacja tlenu daje Ci komfort i bezpieczeństwo, na jakie Cię stać.

Źródło: ATP System Sp. z o. o.

Tagi
Udostępnij artykuł

Komentarze:

Skomentuj

 • (will not be published)