Home » Urządzenia

Wewnątrzzakładowa produkcja tlenu: elastycznie i wydajnie

Nowe generatory tlenu BOGE typu p O 3 do O 15 produkują tlen niezawodnie i efektywnie.

Specjalista w dziedzinie sprężonego powietrza firma BOGE wprowadziła na rynek nową gamę generatorów tlenu. Dzięki nowym typom generatorów BOGE O 3 P do O 15 P, i BOGE O 3 PE do O 15 PE, użytkownicy otrzymają kompleksowe, bezpieczne i niezawodne rozwiązanie dla wytwarzania tlenu z technologii adsorpcji. Ten sprawdzony sposób pozwala użytkownikom wygenerować własne tanie, dostosowane do potrzeb i niezawodne zaopatrzenie w tlen na terenie zakładu, z poziomem czystości sięgającym od 90 do 95 procent.

Jest wiele zastosowań dla tlenu. Czy to do uzdatniania wody, sektora medycznego, górnictwa, spawania lub hodowli ryb – nowe generatory tlenu BOGE mogą być stosowane wszędzie tam, gdzie odbywa się wzbogacenie w tlen i procesy termiczne. Korzyści z produkcji tlenu w zakładzie są oczywiste w porównaniu do dostaw tlenu od dostawców zewnętrznych – użytkownicy otrzymują dokładnie taką czystość i ilość tlenu, jaka jest niezbędna do ich procesów. Własna produkcja daje użytkownikom również poziom niezależności i gwarancję dostaw, które byłyby trudne do osiągnięcia w przypadku zewnętrznego dostawcy gazu.

Kompletne rozwiązanie dla wytwarzania tlenu

BOGE oferuje użytkownikom idealnie skoordynowany pełny system generowania tlenu. Nowe rodzaje generatorów tlenu BOGE O 3 P do 0 15 P i O 3 PE do O 15 PE, są centralnym punktem całego rozwiązania. Indywidualnie dostosowane do zapotrzebowania na tlen, osiągają poziomy czystości od 90 do 95 procent. Jako dostawca systemu, BOGE oferuje idealnie dopasowany kompletny system składający się ze sprężarki, filtra, osuszacza chłodniczego, kolumny z węglem aktywowanym, zbiornika na sprężone powietrze, generatora tlenu i zbiornika na tlen. Jeżeli stacja sprężonego powietrza już istnieje, generatory mogą zostać łatwo podłączone do istniejącej sieci. Do produkcji tlenu, generatory wymagają klasy 1: 4: 1 sprężonego powietrza zgodne z normą ISO 8573-1 (dodatkowa kolumna z węglem aktywowanym).Ilość potrzebnego sprężonego powietrza, zależy od wymaganej czystości tlenu.

Technologia adsorpcji dla maksymalnej wydajności i niezawodności

Generatory BOGE wytwarzają tlen używając (PSA) procesu adsorpcji zmiennociśnieniowej. Podstawą tego procesu są dwa zbiorniki wypełnione zeolitowymi sitami molekularnymi (ZMS), które z kolei wypełniane są  oczyszczonym sprężonym powietrzem, co ma wpływ na fizyczne oddzielenie azotu i tlenu. Otrzymany tlen przepływa do specjalnego zbiornika, a powietrze wzbogacone azotem jest odprowadzane do atmosfery w trakcie tego procesu. Dzięki modułowej budowie, można dodać lub zmodernizować generatory na miejscu. Oznacza to, że aż do dwóch kanałów rozszerzających może być przypisanych do każdego kanału głównego. Każdy kanał może pomieścić do sześciu pojedynczych modułów, które są bardzo łatwe w montażu. W ten sposób aż do 18 modułów zapewnia elastyczne wytwarzanie tlenu w przedziale między 2,49 a 46,8 Nm3/h. Wydajność może być zwiększona w stopniu wymaganym przez połączenie dodatkowych kompletnych systemów.

Aż dwa dodatkowe kanały mogą być centralnie sterowane przez jednostkę sterującą  kanału głównego. Standardowe generatory tlenu są wyposażone w podstawowe sterowanie obejmujące wyświetlacz pokazujący czystość tlenu i pozwalający na jego monitorowane. Przez dodanie dalszego opcjonalnego wyświetlacza, można odczytać natężenie przepływu tlenu (tlen w Nm³/h). Można również dodać sterownik, który pozwoli korzystać z dodatkowych czujników, takich jak czujnik ciśnienia, czujnik temperatury, czujnik punktu rosy lub przyłączenie Ethernet. Dzięki wysokiej jakości komponentom, generatory tlenowe BOGE są praktycznie bezobsługowe. Korpus zaworu ze stali nierdzewnej, cyrkonowy czujnik odporny na zużycie i zeolitowe sito molekularne zapewniają bezawaryjną pracę i niezawodną jakość tlenu, przy minimalnych kosztach serwisu.

 

Źródło: BOGE

Udostępnij artykuł

Komentarze:

Skomentuj

  • (will not be published)