Home » Urządzenia

Generatory Azotu

ZASTOSOWANIE AZOTU

Generatory azotu znajdują zastosowanie w przemyśle spożywczym w procesie pakowania MAP. W przechowalnictwie, górnictwie i zabezpieczaniu rurociągów azot wypiera powietrze dając nieutleniającą atmosferę. Stosowany jest w cięciu laserowym, elektronice, lutowaniu i jako gaz w formowaniu wysokiej jakości plastików. Jako gaz niepalny i niewybuchowy stanowi doskonały gaz w aplikacjach blanketingu przy produkcji farb, klejów, farmaceutyków, żywności i chemikaliów.

NITROSWING® Generatory azotu

Nieograniczona Elastyczność Rozbudowy

Budowa modułowa koncentratorów NITROSWING® pozwalają na nieograniczoną elastyczność doboru i rodzaju zabudowy systemu dostarczającego azot. Nawet po instalacji można zmieniać wielkość produkcji gazu do zmieniających się potrzeb, poprzez zmianę ilości modułów P.S.A. (ang. Pressure Swing Adsorption). Dzięki temu unikalnemu i opatentowanemu systemowi inne zmiany w instalacji nie są konieczne. Dodatkowo, system Dual Bank pozwala na podwojenie a nawet potrojenie produkcji gazu, więc niemal każde zapotrzebowanie na azot może zostać zaspokojone.

Innowacyjna Technologia

Oprócz innowacyjnie zaprojektowanej budowie, Generatory Azotu NITROSWING® wyznaczają nowe standardy na rynku generatorów w zakresie wydajności dzięki opatentowanemu systemowi rozprzestrzenianiu gazu FlatFlow®. Ten opatentowany system powstał dzięki symulacjom CFD i pozwala na najwyższy stopień rozprzestrzeniania się gazu wewnątrz złoża sit molekularnych w połączeniu z kompaktową budową.

 

Jakość potwierdzona certyfikatami

W jakości generatory azotu NITROXYSWING® oferują również nowy wymiar: wszystkie etapy produkcji są oparte na systemie jakości ISO 9001 i ISO 13485:2003.

 

Niezawodne, Wygodne i Proste

 • Przekroje rur, zaworów i filtrów każdego generatora dostosowane są do maksymalnej możliwej ilości modułów P.S.A.
 • Rury i zawory wykonane ze stali nierdzewnej
 • Osprzęt dodatkowy od światowej klasy dostawców po testach pracy w najtrudniejszych warunkach, części łatwo dostępne
 • W standardowym wyposażeniu analizator tlenu z cyrkonową komorą pomiarową
  • Maksymalna niezawodność pomiarów
  • Bez konieczności corocznego odnawiania komory pomiarowej
  • Bez konieczności corocznej kalibracji
 • Opcjonalny elektroniczny przepływomierz
 • Opcjonalny analizator CO2
 • Opcjonalny osprzęt telemetryczny do zdalnego monitoringu
 • Solidna i prosta budowa minimalizująca obsługę i przeglądy
 • Rozbudowy systemu może dokonać nawet personel bez specjalistycznych kwalifikacji

Bezpieczny Proces Produkcji

Technologia P.S.A. (Technika Zmiennociśnieniowa) pozwala na produkcję azotu w poprzez zwiększania i zmniejszania ciśnienia w dwóch kolumnach wypełnionych zeolitycznymi sitami molekularnymi w cyklu zmiennym. Gdy w jednej kolumnie zachodzi adsorpcja pod zwiększonym ciśnieniem – w drugiej następuje regeneracja sit pod obniżonym ciśnieniem. Optymalizując ten proces Generatory NITROSWING® wyznaczają standardy w zakresie wydajności i efektywności.

Urządzenia Specjalne

Dzięki unikalnej konstrukcji NITROXYSWING®, IGS może dostarczyć najbardziej kompaktowe i przewoźne systemy. Ponadto IGS dostarcza specjalne systemy napełniania butli wysokociśnieniowych.

<p

Systemy specjalne mogą być zabudowane na palecie albo w ISO kontenerze.

        

Posiadając własne źródło azotu pozbywasz się kłopotów wynikających z obrotu butlami z gazem w zakładzie. Unikasz strat z powodu parowania tlenu, jeżeli gromadzisz go w zbiorniku. Zapewniasz swoim pracownikom większe bezpieczeństwo, wykluczając prace z użyciem gazów technicznych w butlach, które należą do prac niebezpiecznych.

Żródło : ATP System Sp. z o.o.

Tagi
Udostępnij artykuł

Komentarze:

Skomentuj

 • (will not be published)