Home » Sprężone powietrze

Zalety bloku bloku śrubowego także w dmuchawach

Doskonała oszczędność energii

 

Ciszej, bardziej efektywnie i oszczędnie. Profil SIGMA teraz także w dmuchawach śrubowych. Wyspecjalizowany dostawca wprowadza na rynek serię dmuchaw EBS, pracującą w niskich zakresach ciśnień.

 

Razem z dmuchawami śrubowymi udało się przenieść, znane już z obszaru sprężarek śrubowych motto KAESER KOMPRESSOREN – „Więcej sprężonego powietrza, przy niższym zużyciu energii”- także do obszaru niskociśnieniowego. W porównaniu z tradycyjnymi dmuchawami walcowymi, nowe dmuchawy śrubowe KAESER KOMPRESSOREN są do 35% bardziej efektywne.Ponad to oferują one również w porównaniu do wielu znajdujących się na rynku dmuchaw śrubowych istotne zalety energetyczne. Wirniki mają konstrukcję bezpowłokową, tak więc, nawet w trakcie wieloletniej eksploatacji efektywność pozostaje niemal nie zmieniona. Podane wartości całkowitego poboru energii i wydajności efektywnej odpowiadają rzeczywistym potrzebom danej aplikacji (zgodnie z wąskimi tolerancjami Dyrektywy ISO 1217). Gwarantuje to rzeczywiste osiągniecie zaplanowanych oszczędności.

 

Zintegrowane sterowanie SIGMA CONTROL 2 zapewnia szerokie możliwości nadzoru i łatwe podłączenie każdego urządzenia do sieci informatycznej. W przypadku kompletnych stacji pierwszy raz wchodzi do użytku nowy system sterowania nadrzędnego SIGMA AIR MENAGER (SAM) ze specjalnym oprogramowaniem dedykowanym dla dmuchaw. Podwyższa to efektywność i zwiększa oszczędności energii. Dzięki zastosowaniu wiodącej technologii śrubowej szczególnie zyskać mogą branże i zastosowania takie jak: uzdatnianie ścieków, systemy transportu pneumatycznego, wytwarzanie energii, przemysł spożywczy i wytwórnie napojów, przemysł farmaceutyczny, chemiczny, celulozowo – papierniczy, tekstylny, materiałów budowlanych oraz szereg innych.

 

Oczywiście, dmuchawy śrubowe ESB są produkowane w Niemczech i posiadają szereg innych cech produktów KAESER KOMPRESSOREN. Koncepcja chłodzenia nowych dmuchaw śrubowych czyni zbędnym zastosowanie energożernych elementów jak pompy i chłodnice oleju. Ponadto zastosowana koncepcja uszczelnień gwarantuje wieloletnią szczelność bez zastosowania pomp podciśnienia. Brak jednostek pomocniczych oraz smarowania obiegowego dodatkowo zwiększa wytrzymałość i niezawodność maszyn. Dla zapewnienia efektywnego i optymalnego chłodzenia powietrze pobierane jest z zewnątrz obudowy. Podwyższa to współczynnik skuteczności i gwarantuje przy takiej samej mocy wyższą wydajność masową. Dmuchawy są łatwe w instalacji, posiadają mocną konstrukcję i długi okres eksploatacji. Dzięki przemyślanemu rozmieszczeniu podzespołów, możliwe jest ustawienie ich jedną stroną bezpośrednio do ściany, jak i gęste ustawienie szeregowe. Warto również dodać, że ich obsługa jest dziecinnie prosta.

 


H-EBS_web_tcm16-504954Nowa dmuchawa KAESER KOMPRESSOREN EBS oferuje najwyższą efektywność, długi okres eksploatacji i prostą obsługę.

 

Zdjęcie KAESER KOMPRESSOREN- przedruk dozwolony

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Źródło: Kaeser Kompressoren

Tagi
Udostępnij artykuł

Komentarze:

Skomentuj

  • (will not be published)