Home » Sprężone powietrze

Mobilair 122 – ekonomiczne, mobilne sprężone powietrze

Wymagania stawiane nowoczesnym sprężarkom budowlanym są niezwykle wysokie. Ich zadaniem jest dostarczanie sprężonego powietrza w sposób niezawodny, ekonomiczny i cichy, maja być jak najbardziej przyjazne w obsłudze oraz w jak największym stopniu oszczędzać środowisko naturalne. Wszystkie te właściwości charakteryzują zaprezentowane po raz pierwszy na targach Bauma 2007 urządzenie Mobilair 122. Nowa sprężarka budowlana pracuje w standardowym zakresie ciśnienia od 7 do 14 barów i osiąga wydajność 11,1 m³/min przy 7 barach.
 
Korzystne pod względem kosztów zasilanie sprężonym powietrzem dużych placów budowy, piaskowanie, prace konserwacyjne, zastępcze zasilanie sprężonym powietrzem w czasie przebudowy stacjonarnych urządzeń sprężarkowych – te i inne możliwości zastosowania oferuje sprężarka budowlana Mobilair 122. Urządzenie jest napędzane chłodzonym wodą silnikiem wysokoprężnym Deutz, który dzięki turbodoładowaniu i chłodzeniu powietrza doładowującego spełnia wszystkie obowiązujące przepisy dotyczące spalin zgodnie z dyrektywą UE 97/68 – poziom III. Silnik posiada także system regulacji, który optymalizuje zużycie paliwa. Duży bak paliwa pozwala na ośmiogodzinną pracę na pełnym obciążeniu bez konieczności dodatkowego tankowania. Jeśli poziom paliwa opadnie poniżej poziomu minimlanego, to urządzenie wyłącza się automatycznie. Dzięki wysokowydajnej konstrukcji sprężarka może pracować także w wysokiej temperaturze otoczenia (do 50 °C).
 
Dużą łatwość obsługi urządzenia Mobilair 122 widać na każdym kroku podczas codziennego użytkowania: obsługa jest nad wyraz prosta dzięki przejrzystej tablicy przyrządów. W okresach obniżonej temperatury otoczenia rozruch urządzenia przebiega w sposób niezawodny i niezagrażający użytym materiałom, gdyż możliwe jest szybkie ręczne przełączenie z bezciśnieniowego rozruchu na eksploatację pod obciążeniem. W przypadku wersji 10, 12, 14 bar, pokrętło ręczne na regulatorze proporcjonalnym umożliwia bezstopniowe zmniejszenie ciśnienia do 5 bar. Oznacza to większą elastyczność w czasie wykonywanej pracy. Dzięki standardowemu podwoziu (1900 kg) do transportu sprężarki nie trzeba wykorzystywać ciężarówki jako ciągnika.
Różnego rodzaju wersje wyposażenia urządzenia Mobilair 122 pozwalają na jego wszechstronne wykorzystanie jako dostawcę energii na placu budowy; jeśli urządzenie ma być zastosowane w specjalnych warunkach, to zamiast seryjnego podwozia może zostać wyposażone w płozy. Montaż najróżniejszych komponentów obróbki sprężonego powietrza pozwala na otrzymanie schłodzonego, osuszonego i technicznie wolnego od oleju sprężonego powietrza, jakie jest np. potrzebne przy sanacji betonu zgodnie z ZTV-SIB, oraz wytwarzanie powietrza do zasilania masek oddechowych.
 


Nowa sprężarka budowlana Mobilair 122 zachwyca swoją ekonomicznością, łatwością w obsłudze i wielorakimi możliwościami zastosowania.
 
Zdjęcie KAESER KOMPRESSOREN- przedruk dozwolony
 
 
 
 
 
 
 
Źródło: Kaeser Kompressoren

Tagi
Udostępnij artykuł

Komentarze:

Skomentuj

  • (will not be published)