Home » Pomiary

Przenośny przyrząd pomiarowy testo 635 do pomiaru wilgotności w sprężonym powietrzu

Jakość sprężonego powietrza zależy w głównej mierze od zawartej w nim wody. Z racji bardzo niskiego jej poziomu, wilgotność ta określana jest wilgotnością śladową lub jako temperatura ciśnieniowego punktu rosy. W wielu sferach pracy odpowiedni poziom zawartości wody w sprężonym powietrzu musi być utrzymany w celu zapewnienia jakości produktu lub bezpieczeństwa procesu.

Miernik testo 635 wraz z sondą do pomiaru ciśnieniowego punktu rosy jest idealnym rozwiązaniem do kontroli i monitoringu jakości powietrza w zakresie do -60oC tpd.

W głównej mierze, pomiar jest realizowany za pomocą specjalnie skonstruowanej sondy, wyposażonej w komorę pomiarową, którą za pomocą szybkozłącza, możemy podłączyć do instalacji sprężonego powietrza. Nie powoduje to konieczności zatrzymywania pracy instalacji z powodu montażu urządzenia pomiarowego. Dodatkowo w komorze pomiarowej znajduje się zawór, który zapewnia stały przepływ powietrza przez sensor wilgotności, co gwarantuje szybkie i dokładne wyniki pomiaru. Sensor jest odporny na ewentualną kondensację wody na sensorze, co zapewnia bezproblemową i bezpieczną pracę.

Dodatkowe akcesoria umożliwiają prace układu pomiarowego również w niestandardowych aplikacjach takich jak: pomiar ciśnieniowego punktu rosy, gdzie temperatura badanego medium przekracza +50oC – należy tutaj użyć dodatkowo wężownicy, która wychłodzi badane powietrze w celu zapewnienia maksymalnej mobilności układu można wykorzystać dodatkowe węże teflonowe montowane pomiędzy instalacją, a komorą pomiarową

Urządzenie testo 635 wyposażone jest w pamięć wewnętrzną z funkcją rejestratora oraz posiada możliwość podłączenia do komputera PC  za pomocą przewodu USB. Dlatego też w przypadku, gdy dokumentacja z pomiarów jest niezbędna testo 635 sprosta tym oczekiwaniom. Obsługa zapisanych danych następuje w oprogramowaniu Comsoft x35, które dostarczane jest w standardzie z urządzeniem.

 

Źródło:
Testo Sp. z o.o.
ul. Wiejska 2 · 05-802 Pruszków
Tel: +48 22 292 76 80 do 83
+48 22 863 74 01/22
+48 22 863 24 41
Fax: +48 22 863 74 15
www: www.testo.com.pl

  • schemat
  • sonda
  • rosy
Tagi
Udostępnij artykuł

Komentarze:

Skomentuj

  • (will not be published)