Home » Pneumatyka

Siłowniki liniowe (beztłoczyskowe)

Siłowniki beztłoczyskowe serii SmartLine new to bardzo zaawansowane technologicznie siłowniki liniowe, przystosowane do pracy w najbardziej wymagających aplikacjach. O stopniu skomplikowania produktu i wysokim reżimie, narzuconym przez dostawców komponentów, świadczy fakt, że sam proces przygotowawczy wprowadzenia siłowników liniowych do produkcji (szkolenia, oprzyrządowanie, urządzenia testujące) trwał ponad pół roku. Obecnie, w bardzo krótkim czasie (24 do 48 godzin) wykonamy dla Państwa siłowniki o zakresach średnic Ø18 do Ø63mm i skoku nawet do 6000mm!!!.

 

Ideą serii SmartLine jest możliwość szybkiego i nieskomplikowanego przystosowania siłownika liniowego do specyficznych wymagań klienta. Dlatego w tej serii właściwie nie występuje pojęcie „siłownika niestandardowego”. Modularna budowa poszczególnych elementów umożliwia dowolne konfigurowanie finalnego produktu, według żądań klienta. A wszystko to w bardzo atrakcyjnej cenie i terminie realizacji, niedostępnym u innych dostawców na polskim rynku. Ponieważ siłownik liniowy SmartLine jest produktem elitarnym, dostarczany jest z dokładną instrukcją montażu i użytkowania – oczywiście w języku polskim.

 

Siłowniki beztłoczyskowe (liniowe) – zastosowanie

Siłowniki liniowe SmartLine przeznaczone są do przemieszczania ładunków masowych, zarówno do skrajnych położeń siłownika jak i (za pomocą odpowiednich zaworów) do położeń pośrednich.

 

Siłowniki liniowe Smart Line new zostały zaprojektowane skonstruowane i wprowadzone do produkcji w ramach programu unijnego 1.4 Wsparcie projektów celowych osi priorytetowej 1 badania i rozwój nowoczesnych technologii oraz działania 4.1 Wsparcie wdrożeń wyników prac B+R osi priorytetowej 4 Inwestycje w innowacyjne przedsięwzięcia. Nasz pomysł przekonał ekspertów Polskiej Agencji Rozwoju Regionalnego i otrzymaliśmy wsparcie finansowe na jego realizację.

 

Nasza firma podąża za postępem technologicznym i stale doskonali ofertę, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku. Innowacyjność rozwiązania zastosowanego przez nas przy konstruowaniu siłownika SmartLine new polega na modularności budowy siłownika. Siłownik bazowy o standardowej konstrukcji, stanowi podstawę do rozbudowy dla 14 wariantów. Technologia konstrukcji stosowana obecnie przez producentów napędów pneumatycznych wymaga zmiany całego siłownika, przy najmniejszej zmianie koncepcji funkcjonalności stosowanego napędu. Zastosowanie nowatorskiego pomysłu pozwala nam w znacznym stopniu ograniczyć czas i koszt realizacji zamówienia. Pozwala bowiem na wprowadzenie wymaganych modyfikacji urządzenia bez konieczności wymiany całego urządzenia, a jedynie poprzez odjęcie bądź dołożenie dodatkowych komponentów. Jednocześnie w każdym z projektowanych wariantów zwiększony został skok roboczy do 6000 mm.

 

Link do strony internetowej, gdzie znajduje się obszerniejszy opis produktu,
www.pneumat.com.pl

Tagi
Udostępnij artykuł

Komentarze:

Skomentuj

  • (will not be published)