Home » Konferencje

Turniej Robotów Mobilnych Robomaticon 2014 People Behind Technology

Robomaticon
Inwazja Robotów

 
robomaticon_2013Po raz czwarty 8 marca 2014 roku na Politechnice Warszawskiej odbędzie się Turniej Robotów Mobilnych Robomaticon!
 
Przyjadą najlepsi konstruktorzy z całej Polski oraz wielu z zagranicy, aby zmierzyć się w 12 niesamowitych konkurencjach. Będzie się działo! Zadbamy też o widzów: przygotujemy mnóstwo atrakcji, więc każdy znajdzie coś dla siebie i ten duży i ten mały.
 
Co to za konkurencje, o co tu chodzi?
 
Dziesiątki robotów będą się ścigać, walczyć na ringu, szukać drogi w labiryncie oraz robić wiele innych rzeczy, które powstały w wyobraźni ich konstruktorów. Planowane przez nas konkurencje to:

  • Sumo x4 czyli Dwóch przeciwników i jeden cel wypchnąć wroga poza krawędź ringu. Na małej okrągłej planszy ścierają się ze sobą oryginalne wizje konstruktorskie. Wszystkie chwyty dozwolone. Zawodników nie chronią wymyślne przepisy, czy ochraniacze. Wygra najsprytniejszy! Dla miłośników małych robotów mamy coś specjalnego: konkurencje miniSumo, microSumo i nanoSumo. Rozmiary tych najmniejszych to tylko 2,5 cm na 2,5 cm na 2,5 cm.
  • Humanoid Sumo – zgodnie z zasadami Sumo celem jest wypchnięcie przeciwnika poza krawędź ringu. Czy techniki wykorzystywane w prawdzinych zawodach sumo przydadzą się w starciach maszyn? O tym przekonamy się podczas Turnieju.
  • Humanoid Sprint – bieg, niczym podczas zawodów lekkoatletycznych! Roboty humanoidalne, przypominające ludzi, ścigają się w biegu po linii prostej. Jak zwykle liczy się czas. Kto okaże się Usainem Boltem pośród konstrukcji robotycznych?
  • Line Follower: kto pierwszy pokona trasę po wyznaczonym torze? W jak najkrótszym czasie pojazdy muszą przejechać po zadanej linii. Liczy się szybkość i dokładność. Konstruktorzy mogą tylko trzymać kciuki za swoje małe cuda, bo roboty same mają wiedzieć jak jechać. Wyścigi na miarę XXI wieku!
  • Line Follower enhanced Formuła 1 w zawodach robotycznych. Tor kryje w sobie różne niespodzianki! Barierki, zaciemnienia, czy przerwa w linii sprawiają, że zawody stają się jeszcze ciekawsze. Jak zawsze, liczy się jednak czas przejazdu za ciemną linią!
  • Freestyle Efla Distrelec: Najbardziej „dowolna” konkurencja. Jeśli robot biega, skacze, pływa, otwiera piwo, gada, wspina się, lata czy nawet nic nie robi, ale w wielkim stylu to na Freestyle Efla Distrelec jest mile widziany.
  • Micromouse, czyli jak odnaleźć się w labiryncie. Sprytne, małe robotyczne myszy, dobrze wytrenowane przez swoich konstruktorów muszą znaleźć drogę w gąszczu ścianek i ślepych uliczek. Najeżone czujnikami stwory wyglądają jak z powieści sciencefiction.
  • Puck Collect Naprawdę pasjonująca konkurencja. Łączy w sobie wszystko co najlepsze z pozostałych rywalizacji – szybkość LF’a, mechanikę sumo, precyzję micromouse’a i innowacyjność Freestyle Efla Distrelec.
  • DeathRace to nowość: po raz pierwszy u nas. Wyścig robotów „na śmierć i życie”. Kilka okrążeń wokół specjalnego toru, podczas których roboty mogą się przepychać, zderzać i stosować inne sztuczki. Celem jest oczywiście dotarcie na pierwszym miejscu spośród reszty zawodników.

Będzie się działo czyli dodatkowe atrakcje
 
Oprócz emocjonujących igrzysk robotycznych na tych wszystkich, którzy w marcu zjawią się w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej czeka wiele atrakcji. W zeszłym roku Centrum Nauki Kopernik miało swoje stoisko, gdzie można było bawić się zdalnie sterowanymi robotami z klocków lego, a dla najmłodszych firma iCount zorganizowała warsztaty robotyczne.
To nie wszystko, powstały małe targi technologiczne ponieważ nasi zeszłoroczni sponsorzy między innymi Elfa Distrelect, Renishaw, Nettigo i inni mieli swoje stanowiska, gdzie można było się dowiedzieć więcej o ich działalności.
W tym roku również nie zabraknie dodatkowych atrakcji, ale na razie niech pozostaną one niespodzianką.
 

Gdzie? Gmach Główny Politechniki Warszawskiej
Kiedy? Sobota 08.03.2014
Wstęp BEZPŁATNY!
ZAPRASZAMY!

 

Więcej informacji na stronie: www.robomaticon.pl oraz na www.facebook.com/robomaticonpl

Jesteś konstruktorem robotów i chcesz spróbować swoich sił na Robomaticon 2014?
 
Nie wahaj się ani chwilii. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody!

 

 01  02  03  04
 05  06  07  08
 09  robomaticon_2013  robomaticon_2013  robomaticon_2013
 robomaticon_2013  robomaticon_2013  robomaticon_2013  robomaticon_2013

Źródło: Robomaticon

Tagi
Udostępnij artykuł

Komentarze:

Skomentuj

  • (will not be published)