Home » Konferencje

Piąta edycja Robomaticon 2015

Za nami kolejna piąta edycja Turnieju Robotów Mobilnych Robomaticon 2015!

Do Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej zjechało 300 zawodników. W 15 wspaniałych konkurencjach wzięło udział 150 robotów. Pełne emocji rozgrywki przyciągnęły tłumy widzów, którzy gorąco kibicowali swoim faworytom. Tegoroczna publiczność dopisała, zgromadziliśmy ponad 3000 widzów!

Pierwsze rozgrywki rozpoczęły się o godz. 9 rano. Od samego początku walka była zacięta, każdy z zawodników chciał zaprezentować się z jak najlepszej strony. Po eliminacjach rozpoczęły się wyczekiwane finały każdej z konkurencji.

Tegoroczne konkurencje:

Sumo x 6 czyli dwóch przeciwników i jeden cel – wypchnąć wroga poza krawędź ringu. Na małej okrągłej planszy ścierały  się ze sobą oryginalne wizje konstruktorskie w 6 różnych  kategoriach, czyli Sumo, miniSumo, microSumo, nanoSumo, legoSumo oraz Humanoid Sumo.

Wyścigi w konkurencjach  Line Follower, Line Follower Enhanced i Humanoid Sprint. Roboty, które przypominają małe wyścigówki lub w ostatnim przypadku ludzi, ścigają się po krętej czarnej linii przygotowanej przez sędziów. Trudność i długość są inne dla każdej z dyscyplin.

Freestyle: Pełna dowolność. Robot może skakać, tańczyć jak i również recytować wiersze. W tej konkurencji oceniana jest pomysłowość a w zespole oceniającym jest również publiczość.

Micromouse, czyli mysz szukająca drogi w labiryncie

Puck Collect –  dwa roboty walczą pomiędzy sobą o krążki.

DeathRace – wyścigi robotów o luźno zdefiniowanej konstrukcji na śmierć i życie. W tej konkurencji nie ma zasad, liczy się tylko to kto pierwszy i w całości dotrze do celu.

Atrakcje w czasie trwania turnieju:

Oprócz pelnych emocji  igrzysk robotycznych na tych wszystkich, którzy zjawili się w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej czekało wiele atrakcji.  Dla najmłodszych widzów, jak co roku, czekały warsztaty robotyczne. Dzieci  mogły same stawiać pierwsze kroki w pasjonującym  świecie robotyki. Wielu widzów miały również roboty z konkurencji  Freestyle a hitem był jedyny w swoim rodzaju Quadrocoptera, który wznosił sie pod samą kopułę Gmachu Głównego! Swoje stoiska pokazowe miały firmy partnerskie. Zainteresowani pracą lub praktykami studenci mogli dowiedzieć się więcej o działalności firmy i porozmawiać z jej przestawicielami. Firma Astor pojawiła się z ramieniem robota przemysłowego. W czasie trwania Turnieju można było podziwiać również drukarki 3D, prezentowane przez firmę Sygnis. Odwiedzili nas również partnerzy z pracowni robotycznej z Centrum Nauki Kopernik.

Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja podobała się Państwu!
Zapraszamy za rok!

Więcej informacji na:
www.robomaticon.pl
https://www.facebook.com/robomaticonpl

Tagi
Udostępnij artykuł

Komentarze:

Skomentuj

  • (will not be published)