Home » Konferencje

Piąta edycja Robomaticonu już w marcu

robomaticon

7 marca 2015 roku na Politechnice Warszawskiej odbędzie się Turniej Robotów Mobilnych Robomaticon. Przyjadą najlepsi konstruktorzy z całej Polski oraz wielu z zagranicy, aby zmierzyć się w 13 niesamowitych konkurencjach. Oprócz igrzysk robotycznych na wszystkich, którzy zjawią się w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej czeka wiele atrakcji.

Po sukcesach czterech poprzednich edycji, można powiedzieć, że  jest to największy tego typu turniej w Polsce i jeden z największych i najszybciej rozwijających się w Europie. Do Warszawy przyjeżdżają uczestnicy z całego kraju oraz goście z zagranicy. „Robotyka jest innowacyjną i bardzo widowiskową dyscypliną nauki, dlatego Robomaticon z roku na rok zyskuje na popularności i przyciąga coraz więcej osób. W roku ubiegłym konkurowało ze sobą 300 zawodników, a zmagania robotów obejrzało ponad 4000 widzów” mówi Maciej Sęk, szef działu marketingu.
Uczestnicy tegorocznego Robomaticonu wezmą udział w 13 konkurencjach. Początkowo były tylko  cztery (LineFollower, MiniSumo, MicroMouse, Freestyle Elfa), dziś jedna z trzynastu jest autorskim pomysłem twórców 4. edycji.
Z myślą o widzach turnieju, powstaną małe targi technologiczne, na których partnerzy turnieju pokażą swoje roboty przemysłowe. Będzie można porozmawiać z przedstawicielami firm takich jak Festo, Nettigo, Igus czy Astor i dowiedzieć się więcej o ich działalności. Dla najmłodszych przewidziane są warsztaty robotyczne. W zeszłej edycji cieszyły się one ogromnym powodzeniem.

5 marca 2011 roku odbyła się pierwsza edycja Robomaticonu. Ponad 100 zawodników z 68-oma robotami wzięło udział w zawodach, które wtedy odbyły się na Wydziale Mechatroniki PW. Z roku na rok liczba uczestników i osób na widowni rośnie. „Dziś zespół Robomaticonu to grupa kilkudziesięciu studentów Politechniki Warszawskiej, SGH i UW pragnących doświadczyć w czasie studiów czegoś więcej niż tylko nauki. Efekt końcowy, który obserwujemy w marcu jest wynikiem ponad półrocznej pracy sześciu działów – marketingu, sponsoringu, IT, konkurencji, logistyki i finansowego – podlegających najważniejszej osobie, czyli kierownikowi projektu. Każda osoba łączy normalny tok studiów z dodatkowymi zadaniami zależnymi od pełnionej funkcji. Aby wszystko potoczyło się pomyślnie, całość musi być sprawnie zarządzana” – mówi Mateusz Kopeć, kierownik projektu.

Organizatorzy zapraszają w sobotę, 7 marca do Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej. Wstęp jest bezpłatny. Więcej informacji na stronie: www.robomaticon.pl oraz na www.facebook.com/robomaticonpl

Tagi
Udostępnij artykuł

Komentarze:

Skomentuj

  • (will not be published)