Home » Konferencje

Połączenie wiedzy z techniką na targach HAPexpo

Rozmowa z Wiolettą Błońską – Dudek, Kierownikiem Zespołu Targowego w Expo Silesia.

W dniach 16 – 18 listopada 2011 roku w Expo Silesia w Sosnowcu odbędzie się kolejna edycja Targów Hydrauliki, Automatyki i Pneumatyki HAPexpo. Czego możemy spodziewać podczas tegorocznego wydarzenia?

– HAPexpo to targi poświęcone automatyzacji procesów produkcyjnych. W tym roku tradycyjnie prezentowane będą m. in.: automatyka przemysłowa, elementy i systemy hydrauliczne i pneumatyczne, roboty przemysłowe i manipulatory, techniki pomiarowe i laboratoryjne. Polecane będą również usługi instalacyjne, naprawcze, inżynierskie i projektowe. Nie zabraknie pokazów licznych nowinek technologicznych, a uzupełnieniem bogatej ekspozycji będzie specjalistyczna konferencja organizowana przez serwis Pneumatyka.com oraz magazyn Pneumatyka. Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie internetowej: www.hapexpo.pl

A co z ubiegłorocznym Salonem Robotyki?

– Salon Robotyki ROBOTshow cieszył się ogromną popularnością zarówno wśród zwiedzających, jak i wystawców. W ciągu dwóch lat w ramach wydarzenia zaprezentowały się wiodące firmy z branży – Kuka Roboter, Kawasaki czy Wobit. W tym roku na bazie salonu powstał nowy projekt – Targi Automatyzacji i Robotyzacji w Przemyśle ROBOTshow, które odbędą się łącznie z HAPexpo. Nowe targi ROBOTshow będą kontynuowały tematykę robotyki, a dodatkowo poruszą zagadnienia związane z automatyką w przemyśle. Umożliwi to wygenerowanie znaczącej platformy pozyskiwania nowych kontaktów, rozwijania współpracy, a przede wszystkim stworzenie miejsca spotkań branżowych dla specjalistów. Ponadto w tym roku rozszerzamy strefę robotyki o strefę warsztatową, gdzie w ciągu wszystkich trzech dni targów będzie można zobaczyć roboty „w akcji”, a także skorzystać z organizowanych przez wystawców szkoleń i warsztatów. Wśród nich m.in. Firma Astor z robotami Kawasaki.

Jak Pani ocenia HAPexpo 2011 na tle ich ubiegłorocznej edycji?

– Przygotowania do trzeciej edycji HAPexpo idą pełną parą. W ubiegłym roku można było zapoznać się z ofertami blisko 90 firm z branży automatyki, hydrauliki, pneumatyki oraz robotyki. Wielu wystawców zaprezentowało nowości targowe – na uwagę zasługiwał mechatroniczny system napędowy MOVIGEAR firmy SEW-EURODRIVE, czy robot Kawasaki serii R, który można było obejrzeć na stoisku firmy Astor, oficjalnego dystrybutora tej japońskiej marki w Polsce. Dużym zainteresowaniem cieszył się panel poświęcony „Przyjaznej Robotyce”. Tegoroczna edycja zapowiada się równie okazale. Strategicznym partnerem targów HAPexpo oraz ROBOTshow została firma Astor.

Dlaczego warto odwiedzić te targi?

– HAPexpo to jedyne tak kompleksowe wydarzenie na południu Polski. Aktualności z branży, porady ekspertów, ciekawostki, branżowe spotkania, prezentacje nowoczesnych rozwiązań i technologii, bogaty program targowy – to główne atuty targów. HAPexpo to także okazja do wzajemnych konsultacji i wymiany doświadczeń, jak również specjalistycznym kompendium wiedzy dla stale szukających nowych rozwiązań w dziedzinie automatyzacji procesów produkcyjnych.

W tym samym terminie zapraszam również do odwiedzenia Targów Przemysłu Tworzyw Sztucznych i Gumy RubPlast EXPO, Targów Automatyzacji i Robotyzacji w Spawalnictwie ProWELDex oraz Targów Olejów, Smarów i Płynów Technologicznych dla Przemysłu OILexpo.

Dziękujemy za rozmowę.

– Dziękuję.

Tagi
Udostępnij artykuł

Komentarze:

Skomentuj

  • (will not be published)