Home » Sprężone powietrze

Układy stabilizacji ciśnienia oszczędzają energię i zapewniają jakość sprężonego powietrza.

Wiele zakładów wyłącza swoje stacje sprężarek na noc lub na weekend, aby uniknąć strat sprężonego powietrza wskutek istniejących nieszczelności rurociągów. Metoda ta wprawdzie pomaga, posiada jednak jedną, decydującą wadę: często podczas okresu wyłączenia cała sieć rurociągowa zakładu pozbawiona jest ciśnienia. Po ponownym włączeniu sprężarek tłoczą one najpierw powietrze do pustej sieci. Układy obróbki wstępnej narażone są na obciążenie, równe niekiedy dziesięciokrotności zazwyczaj istniejącego obciążenia. Następstwem tego przeciążenia fazy rozruchu jest to, że pomimo dobrych systemów osuszania i filtracji w cieci sprężonego powietrza występują zanieczyszczenia.
Przy pomocy układów stabilizacji ciśnienia firmy Kaeser ten niepożądany skutek może być udaremniony przy jedynie niewielkim wydatku kosztowym i instalacyjnym. Układ stosowany jest tuż po ostatnich komponentach obróbki wstępnej. Tym sposobem stacja sprężarek pozostaje pod ciśnieniem. Dlatego w przypadku rozpoczęcia pracy w znajdującym się za sprężarką układzie przewodów można ponownie, szybko i bez przeciążenia fazy rozruchu ponownie wytworzyć ciśnienie. Dopiero po osiągnięciu prawidłowego ciśnienia układu otwiera się zawór, który utrzymuje przy tym ciśnienie robocze osuszacza lub filtra na stałym poziomie. Wstępny regulator ciśnienia umożliwia więc nie tylko oszczędność energii, ale przyczynia się w istotny sposób do zapewnienia jakości sprężonego powietrza wytworzonego przez sprężarkę.



Układy stabilizacji ciśnienia oferowane przez firmę Kaeser wytwarzanych w różnych wielkościach pomagają oszczędzać energię i zachować wymaganą jakość sprężonego powietrza.

Zdjęcie KAESER KOMPRESSOREN- przedruk dozwolony

Źródło: Kaeser Kompressoren

Tagi
Udostępnij artykuł

Komentarze:

Skomentuj

  • (will not be published)