Home » Sprężone powietrzeSprężone powietrze

Tania i cicha produkcja sprężonego powietrza

Dmuchawa tłokowa „BB 52 C”: innowacyjna i wydajna

 

Dzięki dmuchawie tłokowej COMPACT BB 52 C firma KAESER KOMPRESSOREN nie tylko uzupełnia ofertę walcowych dmuchaw dla mniejszych wydajności, ale również po raz kolejny udowadnia mającą na celu korzyści użytkownika  innowacyjność.

 

Materiałem, z którego wykonano obudowę tłumiącą dźwięki, jest spiekany rotacyjnie, dwuścienny polietylen. Jest to odporny na uszkodzenia, trwały materiał o bardzo dobrych własnościach tłumienia hałasu. Po zdjęciu lekkiej obudowy uzyskiwany jest z przodu dostęp do wszystkich punktów konserwacyjnych. Dmuchawa walcowa  BB 52 C charakteryzuje się mocą silnika od 1,5 do 7,5 kW przy wydajności od 0,55 do 4,8 m³/min dla nadciśnienia wynoszącego 1000 mbar lub dla podciśnienia o wartości 500 mbar. Dostępne są także modele instalowane na wolnym powietrzu.

 

Dzięki zajmującemu mało miejsca rozmieszczeniu elementów konstrukcyjnych, dmuchawy wymagają bardzo małej powierzchni ustawczej. W związku z rosnącymi cenami prądu coraz ważniejsza staje się oszczędność energii elektrycznej. Zoptymalizowany profil OMEGA wirników oraz dokładnie dopasowany do nich kształt obudowy bloku gwarantują dużą wydajność tłoczenia przy niskim zużyciu energii. Cecha ta została uzupełniona dzięki użyciu szczególnie energooszczędnych silników napędowych EU-eff1. Dmuchawy zawdzięczają swój wysoki współczynnik sprawności przemyślanemu, wysokowydajnemu chłodzeniu. Jak we wszystkich modelach programu COMPACT powietrze chłodzące zasysane przez dmuchawę oraz powietrze chłodzące silnik są zasysane z zewnątrz oddzielnie.

 

Dmuchawy COMPACT znajdują zastosowanie między innymi w oczyszczalniach ścieków, przy transporcie pneumatycznym, w zakresie próżni oraz w płukaniu zwrotnym filtrów przy oczyszczaniu wody.

 

Tłumiki dźwięków na ssaniu oraz ciśnieniowe tłumiki dźwięków dmuchaw są w pełni skuteczne w całym spektrum częstotliwości, tzn. przy wszystkich prędkościach obrotowych i we wszystkich punktach pracy. Zastosowanie odpowiednich tłumików oraz trzyłopatkowej wersji bloku OMEGA gwarantują cichą i wolną od pulsacji pracę urządzenia.

 Dmuchawa walcowa COMPACT BB 52 C jest wydajna, cicha i łatwa w obsłudze.
 
Zdjęcie KAESER KOMPRESSOREN- przedruk dozwolony

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Żródło : Kaeser Kompressoren

Tagi
Udostępnij artykuł

Komentarze:

Skomentuj

  • (will not be published)