Home » Sprężone powietrze

Światowa premiera z silnikami klasy IE4

Nowe sprężarki BSD – więcej sprężonego powietrza przy jeszcze niższym zużyciu energii
 
Nowe sprężarki serii BSD posiadają wysoką wydajność i niezawodność przy jednocześnie niskim poborze energii i małej powierzchni ustawczej. Dotyczy to tak wykonań podstawowych, jak i z zabudowanym osuszaczem chłodniczym, z regulacją obrotów lub z obiema opcjami.
 
KAESER KOMPRESSOREN dzięki serii BSD pokazuje, że technologia większych sprężarek może być zastosowana także w wypadku sprężarek śrubowych średnich wielkości. W przypadku urządzeń pracujących w zakresie do 15 bar i wydajności od 5 do ponad 8 m³/min, seria BSD pokazuje w rozmaitych wariantach, jakie ogromne możliwości oszczędności energii umożliwia nowoczesna technika sprężania.
 
Współczynnik mocy specyficznej lepszy o 6 %
 
Tak więc śrubowe wirniki bloku sprężarki posiadają ciągle rozwijany i optymalizowany przepływowo profil SIGMA. Dzięki temu, jak i dalszym krokom optymalizacyjnym, jak na przykład redukcji wewnętrznych strat ciśnienia, specyficzny współczynnik mocy w porównaniu do modeli poprzednich został polepszony do 6%.
 
Najlepsza światowa klasa sprawności silników
 
Dodatkowy wkład do tych ulepszeń tworzą nowe silniki klasy Super Premium Efficiency IE4, które dzięki ścisłej współpracy ze znanym ich producentem mogły być zainstalowane wyłącznie w tych urządzeniach. Silniki IE4 posiadają jak dotychczas najwyższą sprawność. Dzięki temu straty obwodowe przy wytwarzaniu sprężonego powietrza mogły być jeszcze bardziej zredukowane.
 
Efektywny system chłodzenia nowych sprężarek umożliwia uzyskanie ekstremalnie niskich temperatur wylotowych sprężonego powietrza. System ten obejmuje także wysoce efektywny separator kondensatu z energooszczędnym i podlegającym nadzorowi spustem. Dzięki temu może być odprowadzone ponad 95% kondensatu, wytrąconego ze strumienia powietrza. Także duże powierzchnie chłodnic na tylnej ścianie sprężarki przyczyniają się do oszczędności energii. Umożliwiają doskonałe, ekonomiczne chłodzenie urządzeń. Mogą one pracować w temperaturze otoczenia do + 45 C. Dodatkowo dzięki zewnętrznemu umieszczeniu chłodnice są łatwo dostępne do oczyszczenia.
 
Energooszczędny i przyjazny dla środowiska filtr oleju.
 
Także wewnątrz sprężarki pomyślano o ochronie środowiska. Dotychczas filtry musiały być wymieniane w całości. W przypadku nowej serii BSD obudowa filtra jest wielokrotnego użytku, ponieważ wymieniany jest zaledwie sam jego wkład. Obniża to koszty i w szczególny sposób oszczędza środowisko.
 
Dla optymalnej koordynacji – SIGMA CONTROL 2
 
Urządzenia standardowo są wyposażane w  najnowszej generacji system sterowania SIGMA CONTROL 2 z możliwością podłączenia do sieci Ethernet. Interfejsy i po raz pierwszy zastosowane wymienne moduły komunikacyjne zwiększają elastyczność urządzenia podczas podłączania do nadrzędnych systemów zarządzania, do sieci komputerowych, wzgl. do systemów diagnostyki i zdalnego nadzoru, takich jak Teleservice. Komunikację z użytkownikiem na stanowisku pracy ułatwia duży wyświetlacz i możliwość wyboru dialogu z pośród 30 języków. Gniazdo dla karty pamięci SD przyspiesza odczyt danych i aktualizację oprogramowania. Dodatkowo, wprowadzony czytnik RFID pozwala na standaryzację dostępu serwisowego, a co za tym idzie istotnego podwyższenia jakości usług serwisowych i profesjonalnych zabezpieczeń. SIGMA CONTROL 2 jest także odpowiedzialny za nadzór sprężarki i osuszacza lub też opcjonalnej przetwornicy częstotliwości.
 
Różnorodność wariantów
 
Obok wersji standardowych dostępne są wersje z zabudowanym osuszaczem chłodniczym, umożliwiające wytwarzanie i osuszanie sprężonego powietrza na małej powierzchni. Osuszacz przystosowany jest do wysokich temperatur otoczenia i pracuje z bardzo niską stratą ciśnienia. W porównaniu do wersji dotychczasowych charakteryzuje się on jeszcze niższym zużyciem energii i niższą prawie o 50% ilością medium chłodzącego. Osuszacz zabudowany jest w oddzielnej obudowie, a dzięki temu nie podlega wpływowi termicznemu sprężarki.
 
Sprężarka BSD 75 SFC (37kW) dostarczana jest także w wersji z regulacją obrotów. Posiada ona wyższą wydajność maksymalną i do 14% szerszy zakres regulacjiw stosunku do poprzedniego modelu. Sprężarka ta oferuje w całym zakresie najwyższą efektywność, przy jednoczesnym bezpieczeństwie pracy.
 


Nowe sprężarki śrubowe serii BSD oszczędzają jeszcze wiecej energii, dzieki zastosowaniu nowych silników Super Premium Efficiency IE4-Motors i optymalizowanemu przepływowo profilowi SIGMA wirników bloku. Na życzenie dostarczane sa one w wersji z falownikiem i z zintegrowanym osuszaczem.
 
Zdjęcie KAESER KOMPRESSOREN- przedruk dozwolony
 
 
 
 
 
 


Zdjęcie KAESER KOMPRESSOREN- przedruk dozwolony
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Żródło: Kaeser Kompressoren

Tagi
Udostępnij artykuł

Komentarze:

Skomentuj

  • (will not be published)