Home » Sprężone powietrze

Sprężarki tłokowe EUROCOMP

Ekonomiczna, klasyczna sprężarka dla warsztatów

 

Ten, kto nie potrzebuje sprężonego powietrza przez cały czas i/lub jedynie w małych ilościach, znajdzie odpowiednie, agregaty w firmie KAESER KOMPRESSOREN. Stacjonarne sprężarki tłokowe serii EUROCOMP (EPC) to najlepsze, ekonomiczne rozwiązanie zajmujące jednocześnie bardzo mało miejsca.

 

Czy niskie zużycie sprężonego powietrza musi oznaczać wysokie koszty za metr sześcienny? Nie, w żadnym wypadku. Chodzi przede wszystkim o to, by dla niewielkiego zapotrzebowania na sprężone powietrze znaleźć odpowiednie rozwiązanie. Warto zaznaczyć, że zapotrzebowanie to nie jest ciągłe lub nie obejmuje całej doby.  Rozwiązaniem, które odpowiada tym kryteriom jest sprężarka tłokowa EUROCOMP firmy KAESER KOMPRESSOREN.

 

Każda sprężarka EPC jest wyposażona w blok firmy KAESER KOMPRESSOREN o jakości „Made in Germany”. Najwyższej jakości materiały i precyzyjny montaż gwarantują dużą wydajność oraz długi okres trwałości. Wysokowydajna, aluminiowa chłodnica końcowa o profilu pierścieniowym utrzymuje temperaturę sprężonego powietrza na niskim poziomie, a jej szczególny kształt skutecznie chroni przed dotknięciem. Dla uzyskania optymalnej sprawności i niskich kosztów pracy silnik jest sprzęgnięty bezpośrednio z blokiem sprężarki.

 

Wersje ze znajdującą się w opcji obudową tłumiącą dźwięki szczególnie nadają się do małych warsztatów, np. do prac konserwacyjnych. Obudowę taką można zamontować także w terminie późniejszym. Dzięki niskim prędkościom obrotowym sprężarka generuje niski poziom ciśnienia akustycznego. Obudowa tłumiąca dźwięki dodatkowo obniża poziom ciśnienia akustycznego o 10 dB(A).

 

Podwójna izolacja antywibracyjna pomiędzy agregatem sprężarki a zbiornikiem ciśnieniowym oraz pomiędzy zbiornikiem ciśnieniowym a podłożem gwarantuje wolną od drgań pracę urządzeń.
W warsztatach często brakuje wolnej powierzchni na ustawienie sprężarki. Dlatego idealnym rozwiązaniem są urządzenia EPC ze stojącym zbiornikiem sprężonego powietrza, na którym zainstalowany jest agregat sprężarki. Ich wydajność na ssaniu wynosi do 1000 l/min a powierzchnia, którą zajmują jest mniejsza niż 1 m². Łącznie wydajności na ssaniu sprężarek EPC wynoszą od 150 do 1500 l/min przy maksymalnym nadciśnieniu roboczym 10 barów lub do 1000 l/min przy 15 barach. W zależności od zapotrzebowania można wybrać model ze zbiornikiem ciśnieniowym o pojemności 90, 250, 350 i 500 litrów.

 

W ten sposób program EUROCOMP oferuje wszystko, co jest konieczne do energooszczędnej, taniej i przyjaznej dla środowiska naturalnego produkcji sprężonego powietrza w wyżej omówionymi obszarze zastosowania. Wszystkie sprężarki EPC są przygotowane do natychmiastowego przyłączenia.

 


Sprężarki tłokowe EUROCOMP umożliwiają tanie zasilanie sprężonym powietrzem także w warsztatach o niskim zapotrzebowaniu na sprężone powietrze. Szczególnie dużą oszczędność powierzchni dają modele ze stojącym zbiornikiem sprężonego powietrza.

 

Zdjęcie KAESER KOMPRESSOREN- przedruk dozwolony

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Źródło : Kaeser Kompressoren

Tagi
Udostępnij artykuł

Komentarze:

Skomentuj

  • (will not be published)