Home » Sprężone powietrze

Sprężarka tłokowa wynaleziona na nowo

BOGE wprowadza na rynek nową gamę bezolejowych sprężarek tłokowych maksymalizujących dostawy powietrza i minimalizujących zużycie energii.

BOGE prezentuje nową gamę modułowych, bezolejowych sprężarek tłokowych, która obejmuje zakres mocy od 2,2 do 5,5 kW dla 10 i 15 bar, jest bardzo ekonomiczna w użyciu i oferuje wiele opcji w celu dostosowania do konkretnych zastosowań. Nowe sprężarki tłokowe mają zwartą konstrukcję, są całkowicie bezolejowe, zapewniają najwyższy stopień niezawodności oraz najprostszą z możliwych konserwację.

Blisko 90 lat doświadczenia w produkcji sprężarek tłokowych okazały się po raz kolejny bezcenne przy tworzeniu nowej gamy sprężarek BOGE. Pełne korzyści z nowej serii sprężarek są szczególnie widoczne w sytuacjach wymagających mniejszych i bardziej elastycznych ilości sprężonego powietrza: sprężarki tłokowe działają doskonale, gdy muszą sprostać zmiennemu zapotrzebowaniu na sprężone powietrze, jak również są zaprojektowane, by sprostać wielu uruchomieniom i zatrzymaniom w trakcie pracy. Dla użytkownika oznacza to, że: sprężarki nie mają ograniczeń dotyczących dopuszczalnych cykli pracy i mogą pracować w trybie ciągłym lub przerywanym.

Minimalne zużycie wraz ze wzrostem dostaw powietrza

Dzięki precyzyjnej inżynierii nowej serii, przestrzeń martwa w głowicy cylindra została zminimalizowana. Dlatego użytkownik korzysta ze znacznie szybszego tempa dostaw powietrza, poprawy wydajności objętościowej i maksymalnej wydajności pracy. Jednostki sprężarki z napędem bezpośrednim są specjalnie zaprojektowane, aby zapewnić długą żywotność oraz pracę z niską prędkością tłoka. To minimalizuje wibracje i zużycie i zwiększa wydajność, ponieważ powstaje mniej ciepła podczas sprężania. Ponadto, niska prędkość tłoka od 3 m/s gwarantuje wyjątkową trwałość. Innowacyjny system smarowania łożysk tłoka zapewnia smarowanie dobre, długoterminowe, a tym samym przedłuża żywotność sprężarki. Jedyna wymagana praca konserwacyjna to zmiana filtrów od czasu do czasu, a to można zrobić na miejscu.

Zasada-V: kompaktowa, lekka konstrukcja dla elastycznego zastosowania

Dni dużych, nieruchomych sprężarek tłokowych minęły. Lekkie konstrukcje ze znacznie szerszym zakresem możliwych zastosowań są teraz na porządku dziennym. Solidna konstrukcja i gładka, cicha praca nowych sprężarek tłokowych BOGE wraz z kompaktowymi wymiarami, osiągnięta oszczędność miejsca dzięki konfiguracji-V cylindra i dokładne dopasowanie spiralnej chłodnicy, to główne powody, dla których sprężarki te są wykorzystywane nawet do specjalnych zastosowań, takich jak na przykład mobilne naśnieżanie. Lecz inne dziedziny, które wymagają absolutnie niezawodnych dostaw sprężonego powietrza pozbawionego oleju skorzystają również dzięki nowej gamie sprężarek: czy to w przypadku sprzętu medycznego lub farmaceutyki czy też w lakiernictwie, górnictwie, ścieków komunalnych bądź oczyszczania ścieków – zakres zastosowań dla tych nowych modeli jest praktycznie nieograniczony. Do uzyskania sprężonego powietrza przyjaznego środowisku, BOGE wykorzystuje specjalnie powlekane tłoki i pierścienie tłokowe, specjalnie opracowane tuleje cylindrowe i hermetycznie uszczelnione łożyska wału korbowego, które uniemożliwiają przedostanie się oleju do sprężonego powietrza.

Optymalne chłodzenie powietrzem

Zamknięta konstrukcja osłony tej gamy sprężarek zapewnia stuprocentowe bezpieczeństwo oraz ochronę przed kurzem. Otwór wlotowy powietrza chłodzącego jest zwymiarowany dla uzyskania maksymalnej efektywności i utrzymania niskiej temperatury komponentów. Zamknięta konstrukcja z lekką i odporną na temperaturę osłoną z tworzywa sztucznego ABS nie tylko znacznie poprawia bezpieczeństwo – gama PO jest zgodna z EN 1012-1 „Wymagania bezpieczeństwa dla Kompresorów i pomp próżniowych -” – ale również zapewnia długą żywotność i minimalne zużycie. Dzieje się tak, ponieważ zoptymalizowany przepływ powietrza wewnątrz osłony zmniejsza temperaturę w czasie pracy.

Modułowa konstrukcja zapewnia atrakcyjną cenę

Inteligentnie zaprojektowany system modułowy umożliwia BOGE oferowanie swoim klientom szerokiego wachlarza dodatkowych opcji w atrakcyjnej cenie. W zależności od ich specyficznych wymagań, klienci mogą wybierać pomiędzy podstawową sprężarką, kompresorem z odbiornikiem sprężonego powietrza, kompletnymi systemami z osuszaczem ziębniczym i odbiornikiem, oraz dwa zespoły montowane na odbiorniku.
W sumie, BOGE oferuje 28 różnych odmian.

Źródło: BOGE

Udostępnij artykuł

Komentarze:

Skomentuj

  • (will not be published)