Home » Sprężone powietrze

Sprężarka śrubowa M 57 Utility – nie musi być przyłączana do elektrycznej sieci zasilającej

Zasilanie sprężonym powietrzem

 
Modernizacja istniejących rozwiązań standardowych już od jakiegoś czasu robi furorę przede wszystkim w przemyśle samochodowym. Podobne rozwiązanie do specjalnych zastosowań sprężonego powietrza oferuje producent KAESER KOMPRESSOREN – stacjonarną sprężarkę śrubową M 57 Utility z napędem wysokoprężnym.
 
Innowacyjne rozwiązania są często bardzo proste – należy tylko na nie wpaść. Podobnie było z wynalezieniem koła, które zrewolucjonizowało cały świat. Koncepcja nowej sprężarki M 57 Utility ma w pośredni sposób związek z tym wynalazkiem.Urządzenie łączy w sobie zalety nowoczesnej, stacjonarnej sprężarki śrubowej z niezależnością wykorzystania sprężarki przewoźnej. Oznacza to, że ma ono charakter stacjonarny, a mimo to można je przemieszczać. Ten, kto widzi tutaj niezgodność, nie ma racji. Dzięki napędowi silnikiem wysokoprężnym urządzenie M 57 Utility nie wymaga przyłączenia do elektrycznej sieci zasilającej i można je umieszczać stacjonarnie na samochodach ciężarowych Rozwiązanie to doskonale sprawdza się w budownictwie drogowym. Znajdujący się u góry obudowy zaczep haka ułatwia transport. Urządzenie można przemieszczać także za pomocą wózka widłowego.
 
M 57 Utility odznacza się dużą wydajnością, energooszczędnością i łatwością w obsłudze, spełniając w ten sposób wymagania stawiane nowoczesnym sprężarkom śrubowym. Efektywna wydajność sprężarki wynosi 5,1 m³/min przy ciśnieniu 7 bar, zaś jej moc napędowa 36 kW.  Urządzenie zostało zaprojektowane do pracy w zakresie temperatury otoczenia od -10 do +50 °C. Oprócz tego istnieje wersja przeznaczona do pracy w niskich temperaturach, która pozwala na niezawodne wytwarzanie sprężonego powietrza do -25 °C.
 
Podstawowym elementem urządzenia jest blok sprężarki śrubowej z profilem SIGMA, który jest napędzany za pomocą chłodzonego wodą czterocylindrowego silnika wysokoprężnego Kubota. Kombinacja ta jest bardzo wydajna i energooszczędna. Efekt wzmacnia dodatkowo napęd bezpośredni 1:1, który pracuje bez – nieuniknionych w przekładniach lub przy napędzie pasowym – strat przesyłowych.
 
Do czołowych zalet urządzenia M 57 Utility należy jego kompaktowa budowa połączona z dużą wydajnością i energooszczędnością. Wszystkie punkty konserwacyjne są łatwo dostępne po zdjęciu obudowy od strony powierzchni załadowczej. Urządzenie jest tankowane od przodu. Tam też znajdują się odpowiednio rozmieszczone: chroniony klapą metalową podświetlany panel sterowniczy, przyłącza konserwacyjne oraz trzy przyłącza sprężonego powietrza.
 
Opatentowana regulacja przeciwmrozowa Anti – Frost Control chroni przyłączone narzędzia przed szkodami, które mogą powstać w wyniku oddziaływania mrozu i korozji. Oznacza to zwiększoną niezawodność narzędzi oraz dłuższy okres ich trwałości. Seryjny filtr paliwa z separatorem wody oraz skierowany ku górze wylot spalin, wykonany ze stali szlachetnej z ochroną przeciwdeszczową, znacząco zwiększają bezpieczeństwo pracy. Dostarczany osprzęt, jak regulowane stopy, naolejacz narzędziowy oraz chłodnica końcowa sprężonego powietrza, pozwalają na dokładne dopasowanie do warunków, w których pracuje urządzenie.
 Nowa sprężarka śrubowa M 57 Utility umożliwia energooszczędne zasilanie sprężonym powietrzem na małej powierzchni, np. w budownictwie drogowym. Urządzenie napędzane silnikiem wysokoprężnym, przy ciśnieniu 7 bar wytwarza 5,2 m³ sprężonego powietrza na minutę, bez uzależnienia od stacjonarnych źródeł energii elektrycznej.
 
Zdjęcie KAESER KOMPRESSOREN- przedruk dozwolony
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Źródło: Kaeser Kompressoren

Tagi
Udostępnij artykuł

Komentarze:

Skomentuj

  • (will not be published)