Home » Sprężone powietrze

Sprężarka śrubowa do piaskowania

Piaskowanie czy też śrutowanie różnie nazywane w zależności od używanego  materiału ściernego wymaga poza piaskarką zastosowania również  sprężarki. Do zastosowań przemysłowych spotykamy się najczęściej z dwoma  rozwiązaniami tj. sprężarki stacjonarne i przewoźne.

 

Wybór jest prosty gdyż zależy od działalności firmy. Jeśli piaskujemy  wyłącznie w swoim zakładzie produkcyjnym to najlepszym rozwiązaniem jest  stacjonarna sprężarka śrubowa. Jednakże jeśli wykonujemy usługi  czyszczenia w różnych miejscach, najczęściej u klienta, placach budów  itp. jedyną słuszną opcją jest wykorzystanie przewoźnej sprężarki  śrubowej.

 

Istotne w przypadku obu wyborów jest dostarczenie dobrej jakości  sprężonego powietrza pozbawionego wody. Należy zatem dobrać odpowiedniej  wielkości osuszacz chłodniczy (zwany też ziębniczym) oraz filtry  (wystarczy wstępny przed osuszaczem i dokładny na wyjściu). Podobnie  w przypadku sprężarek przewoźnych, które często są dostępne z końcową  chłodnicą powietrza i separatorem. Dobrej jakości powietrze zapewni nam  lepsze i szybsze czyszczenie. Za dużo wody w powietrzu może nam nawet  uniemożliwić pracę.

 

Przeczytaj więcej

Tagi
Udostępnij artykuł

Komentarze:

Skomentuj

  • (will not be published)