Home » Sprężone powietrze

Rozszerzenie programu sprężarek bez wtrysku oleju

Nowe, tłoczące na sucho sprężarki śrubowe

CSG-2 to nazwa nowej serii sprężarek śrubowych tłoczących bez wtrysku oleju firmy KAESER KOMPRESSOREN. Wydajność dwustopniowych maszyn o mocy napędowej od 37 do 90 kW wynosi od 5,4 do 13,1 m³/min, wartości ciśnienia od 4 do 10 bar (nadciśnienia). Podobnie jak dotychczas dostępne serie DSG-2 i FSG-2, sprężarki KAESER KOMPRESSOREN bez wtrysku oleju obejmują zakres wydajności od 5,4 do 50 wzgl. od 3,2 do 50,8 m³/min (dla sprężarek o zmiennej prędkości obrotowej).

Nowa koncepcja maszyn CSG-2 umożliwia ekonomiczną produkcję sprężonego powietrza wszędzie tam, gdzie konieczne jest zastosowanie powietrza bezolejowego. Do wyboru są modele chłodzone powietrzem lub wodą. Przy wahającym się zapotrzebowaniu na sprężone powietrze można wybrać także wersje SFC, tzn. z regulacją prędkości obrotowej.

Podstawowym elementem każdej sprężarki „Oilfree.Air“ firmy KAESER KOMPRESSOREN jest sprawdzony, tłoczący bez wtrysku oleju, dwustopniowy blok śrubowy. Niezawodny blok śrubowy gwarantuje najwyższy stopień ekonomicznej pracy w trakcie całego okresu użytkowania. Znaczną obniżkę kosztów osiągnięto dzięki zastosowaniu na wirnikach śrubowych równomiernej, odpornej na temperaturę do 300 ℃ warstwy „Ultra Coat”. Warstwa ta posiada doskonałą odporność na ścieranie, dzięki czemu uszczelnienie i ochrona, a co za tym idzie także wydajność sprężarki pozostają przez wiele lat na tym samym, niezmiennie wysokim poziomie. Oznacza to, że także po wielu latach pracy blok nie zużywa więcej energii do produkcji znamionowej ilości sprężonego powietrza niż na początku. Dodatkowym atutem są również niskie koszty eksploatacji. Przyczynia się do tego między innymi możliwość chłodzenia maszyn powietrzem przy eksploatacji w temperaturze otoczenia do 45 ℃ .

Niezawodna i energooszczędna eksploatacja serii CSG-2 jest możliwa także dzięki nowemu wewnętrznemu systemowi sterowania SIGMA CONTROL 2 na bazie komputera przemysłowego. Kolejne oszczędności energii możliwe są do uzyskania poprzez wybór odpowiedniego algorytmu regulacji, zegara sterującego i funkcji zmiany obciążenia podstawowego. Pracujący z najwyższą precyzją elektroniczny przetwornik ciśnienia pozwala na wybranie bardzo dokładnej różnicy przełączeń, co także przyczynia się do oszczędności energii. SIGMA CONTROL 2 oferuje także wiele innych zalet. Interfejsy i po raz pierwszy zastosowane wymienne moduły komunikacyjne zwiększają elastyczność urządzenia podczas podłączania do nadrzędnych systemów zarządzania, do sieci komputerowych, wzgl. do systemów diagnostyki i zdalnego nadzoru, takich jak Teleservice. Duży ekran ułatwia komunikację z urządzeniem. Gniazdo karty pamięci SD przyspiesza odczyt danych i aktualizację oprogramowania. Dodatkowo, wprowadzony czytnik RFID pozwala na standaryzację dostępu serwisowego, a co za tym idzie istotnego podwyższenia jakości usług serwisowych i profesjonalnych zabezpieczeń. System sterowania SIGMA CONTROL 2 jest także odpowiedzialny za nadzór nad sprężarkami.

Sprężarki są napędzane silnikami IE3 („Premium-Efficiency”), tzn. silnikami znanymi ze swojego szczególnie wysokiego współczynnika sprawności. Firma KAESER KOMPRESSOREN wykorzystuje silniki IE3 od dawna. Są one wyposażone w czujniki PT 100 służące do pomiaru i monitorowania temperatury uzwojenia. W ten sposób możliwe jest pełne wykorzystanie maksymalnie dozwolonej częstotliwości przełączeń silnika i zminimalizowanie drogich okresów biegu na luzie.

W drugim stopniu sprężania stosowane są wirniki ze stali szlachetnej w celu uzyskania gwarantowanej jakości sprężonego powietrza oraz długiego czasu eksploatacji. Zaletę stanowi także regulowane zasysanie powietrza, które odbywa się przez uruchamiane hydraulicznie zawory wlotowe. W ten sposób zbędna stała się regularna wymiana pneumatycznych membran. Ponadto pozbawione włókien tłumiki pulsacyjne gwarantują szczególnie niską stratę sprężonego powietrza oraz jego pewną jakość (bez kontaminacji).

Także w odniesieniu do emisji hałasu maszyny CSG-2 pokazują, co dzisiaj potrafi zdziałać technika. Za pomocą wspomaganych komputerowo technik pomiaru udało się dokładnie ustalić źródła hałasu i zminimalizować emisję dźwięków.


A-CSG-2-web_tcm16-297750Tłoczące bez wtrysku oleju sprężarki śrubowe CSG-2 to maszyny niezwykle trwałe, energooszczędne i przyjazne dla środowiska naturalnego .

Źródło: Kaeser Kompressoren

Tagi
Udostępnij artykuł

Komentarze:

Skomentuj

  • (will not be published)