Home » Sprężone powietrze

Nowe sprężarki GA30+ – GA90 i GA37–90VSD firmy Atlas Copco

Seria sprężarek GA 30+ do 90 (VSD) ma zintegrowany silnik o zmiennej prędkości obrotowej, który dostarcza średnio 35% oszczędności energii, przy jednoczesnym braku pracy sprężarki na biegu luzem. Sprężarki stałoobrotowe GA 30+ – 75+ wyposażone w silniki IE3 oferują najlepszą w branży sprawność i najlepszą w swojej klasie wydajność FAD. Solidna podstawa, jaką jest FAD wykorzystana w sprężarkach GA 37-90 uzupełnia tę ofertę.

 
Sprężarki z zakresu GA 37– 90 VSD wyposażone są w dedykowany napęd o zmiennej prędkości obrotowej (VSD), który dopasowuje wydajność sprężarki do rzeczywistego zapotrzebowania. W ten sposób kompresor może osiągnąć średnio do 35% oszczędności energii i redukcję kosztów cyklu życia urządzenia do 22%. Inne zalety technologii VSD obejmują: brak pracy na biegu luzem, brak strat spowodowanych wydmuchami, zintegrowane sterowniki sprężarek i uruchomienie sprężarki pod ciśnieniem systemowym. Technologia VSD nie tylko zmniejsza zużycie energii, ale także oferuje najlepsze w branży zakresy pracy.
 
Zintegrowany osuszacz sprężarek GA wykorzystujący przyjazny dla środowiska czynnik chłodniczy R410A nie przyczynia się do niszczenia warstwy ozonowej. Ten rodzaj czynnika zmniejsza również zużycie energii osuszacza o 50%.
 
Nowe sprężarki GA wpisują się także w koncept Workplace Air System, gdyż dzięki swojemu niskiemu poziomowi hałasu pozwalają na doskonałą integrację urządzenia w dowolnym miejscu w fabryce, nawet bardzo blisko punktu odbioru powietrza.
 
Źródło: Atlas Copco

Tagi
Udostępnij artykuł

Komentarze:

Skomentuj

  • (will not be published)