Home » Sprężone powietrze

Nowa sprężarka rzemieślnicza „Premium car 300/30 W”

Twarda i wydajna

W trakcie prac budowlanych zdarzają się często trudne sytuacje, nawet podczas rozbudowy wnętrz lub renowacji. Rzemieślnik może zabezpieczyć się przed spadającymi przedmiotami za pomocą kasku i rękawic roboczych. Co jednak ze sprężarką? Konstruktorzy nowej sprężarki „Premium car 300/30 W” zajęli się także i tym problemem i odpowiednio do sytuacji wyposażyli urządzenie.
Trzeba przyznać rację, że jej wygląd zewnętrzny przypomina w pewnym sensie wózek kredensowy. Jednakże właśnie konstrukcja sprężarki „Premium car 300/30 W” sprawia, że jest ona idealną sprężarką przewoźną, którą można zastosować na placach budowy i w innych twardych warunkach pracy. Rama ze zintegrowanymi uchwytami transportowymi oraz stabilny dach z blachy chronią zbiornik i agregat sprężarki przed uszkodzeniami z zewnątrz. Wydajność na ssaniu, która wynosi 300 l/min przy mocy 1,5 kW, oraz zbiornik ciśnieniowy o pojemności 28 l sprawiają, że sprężarka „Premium car 300/30 W” nadaje się do różnego rodzaju zastosowań – od mocowania łat dachowych i wykładzin drewnianych oraz piaskowania aż do eksploatacji mniejszych przecinaków pneumatycznych.
Jednak nie tylko rama i dach z blachy, ale także „wnętrzności” sprężarki są przygotowane do twardej pracy w rzemiośle. Agregat sprężarki tłokowej składa się z prostego w konserwacji kompaktowego bloku z wysokowydajnym chłodzeniem, który w jednej obudowie zamyka silnik napędzający oraz blok sprężarki. Mocny silnik elektryczny gwarantuje bezpieczny i pewny rozruch sprężarki nawet przy niskim napięciu . Dzięki temu zasilanie prądem za pomocą przedłużacza ze zwykłego gniazda 230 V nie stanowi najmniejszego problemu. Dzięki specjalnemu procesowi obróbki wysokiej jakości cylinder sprężarki podlega niewielkiemu zużyciu. Odporne na korozję zawory z iglicami ze stali szlachetnej oraz ograniczenie skoku tłoka przyczyniają się także do długiego okresu trwałości, dużego bezpieczeństwa pracy oraz niezawodności sprężarki.
Sprężarka „Premium car 300/30 W” prezentuje swoje zalety także w drodze: Długość 77 cm, szerokość 51 cm, wysokość 45 cm oraz ciężar 45 kg pozwalają na transport sprężarki nawet w bagażniku małego samochodu. Dzięki kompaktowej konstrukcji i nisko położonemu środkowi ciężkości sprężarka nie wywróci się nawet przy szybko pokonywanych zakrętach . Po przybyciu na miejsce sprężarka bardzo szybko zaczyna pracę a dzięki uchwytom transportowym i kołom można ją w prosty sposób przemieszczać.


B-Premium-car300-web_tcm16-45292Mocna i ekonomiczna sprężarka tłokowa „Premium car 300/30 W” została zaprojektowana do ciężkiej pracy w rzemiośle .

 
 
 
 

Źródło: Kaaeser Kompressoren

Tagi
Udostępnij artykuł

Komentarze:

Skomentuj

  • (will not be published)