Home » Sprężone powietrze

Czy jest sens leasingować sprężarkę?

Leasing jako forma finansowania najpopularniejsza jest w przemyśle motoryzacyjnym. Obecnie bardzo dużo, żeby nie powiedzieć większość, firm korzysta z tej formy nabycia aut. Czy podobnie można zrobić z parkiem maszynowym? Oczywiście, że można i tak też się dzieje. Nie jest to tak powszechne jak w przypadku aut, ale zyskuje na popularności szczególnie, wówczas gdy ceny nowych kompresorów idą w dziesiątki tysięcy złotych.
Leasing sprężarki powietrza to dobra inwestycja. Angażujemy kapitał własny w małym stopniu, zapewniając sobie optymalne obciążenia podatkowe i oczywiście pełne rozliczenie podatku VAT. Księgowi na pewno to docenia.
Firma zyskuje nowe urządzenie, które zarabia na siebie od początku pracy, a przez to zarabia na raty leasingowe. Przy mniejszych wydatkach firma może zacząć bądź zwiększyć produkcję. To naprawdę proste rozwiązanie.
Użytkownicy szukają też często i wygodnych rozwiązań, rozumiejąc przez to zaliczenie kosztów kilkuletniego serwisu w leasing. Nie jest to jednak takie proste. Wiązałoby się to ze sztucznie napompowanymi kosztami, gdyż serwis musiałby się „zatowarować” na kilka lat do przodu, zapłacić wyższe podatki dochodowe itp., co oczywiście odbiłby sobie na kliencie musząc podnieść łączną wartość zamówienia. Bywa, że zestawy serwisowe się zmieniają, a deklarowane wykorzystanie urządzenia odbiega od założeń. Wówczas trzeba zmieniać warunki wykonywania serwisu, co przy już uruchomionym leasingu jest gigantycznym problem.

 

Przeczytaj wiecej

Tagi
Udostępnij artykuł

Komentarze:

Skomentuj

  • (will not be published)