Home » Sprężone powietrze

AIRCENTER – kompaktowe, energooszczędne urządzenia do produkcji sprężonego powietrza

Podstawowym elementem urządzenia AIRCENTER firmy KAESER KOMPRESSOREN jest sprężarka śrubowa zoptymalizowanej serii SX lub SM. Modele SM 3, 12 i 15 wytwarzają od 340 do 1500 l/min sprężonego powietrza przy ciśnieniu wynoszącym 7,5 bar i są wydajniejsze od swoich poprzedników. Osuszacz chłodniczy, który został wyposażony w oddzielającą go od sprężarki osłonę termiczną oraz kombinacja filtra przeciwolejowego i filtra z węgla aktywnego gwarantują w pełni osuszone, czyste i wolne od oleju sprężone powietrze. Pod urządzeniem umieszczony jest zbiornik sprężonego powietrza o pojemności 270 l. Sprężarka, osuszacz i zbiornik sprężonego powietrza zostały umieszczone w jednej obudowie.

Wszystkie komponenty zabudowane w modułowej konstrukcji AIRCENTER posiadają także swoje odpowiedniki w postaci oddzielnych produktów. O ile warunki budowlane lub ograniczenia transportowe nie pozwalają na instalację AIRCENTER, możliwe jest wykonanie stacji sprężonego powietrza z pojedynczych komponentów.

Elastyczne dopasowanie ilości powietrza

Wyposażone w sprężarkę śrubową SM 12 urządzenie jest oprócz tego dostarczane w wersji SFC z regulacją prędkości obrotowej za pomocą przetwornicy częstotliwości. W ten sposób możliwe jest elastyczne dopasowanie wydajności sprężarki do wahającego się zużycia sprężonego powietrza w pracowniach. Nieco większe sprężarki mogą zapewnić nie tylko zasilanie systemu CAD/CAM w odpowiednio uzdatnione sprężone powietrze, lecz zasilić także całą pracownię protetyczną. W ten sposób dostępne będzie suche sprężone powietrze i problemy procesów takich jak piaskowanie czy prac o wysokich kosztach materiału i robocizny będą należały do przeszłości.

Efektywne wyciszenie oraz niskie prędkości obrotowe przyczyniają się do niskiej emisji hałasu zestawów AIRCENTER. Poziom hałasu został obniżony do około 59 lub 65 dB (A). Dla pracowni, często umieszczonych w budynkach mieszkalnych szczególnie istotne są, zwłaszcza przy pracy 24- godzinnej, minimalne drgania i niski hałas sprężarki. Także i z tego względu urządzenia AIRCENTER są odpowiednim rozwiązaniem.


A-Aircenter-dental-web_tcm16-81911Nowe kompaktowe urządzenia AIRCENTER o wydajności od 0,3 do 1,5 m³/min są niezawodne, ciche, wolne od wibracji, energooszczędne i zajmują mało miejsca.

Źródło: KAESER KOMPRESSOREN Sp. z o.o.

Strony: 1 2

Tagi
Udostępnij artykuł

Komentarze:

Skomentuj

  • (will not be published)