Home » Sprężone powietrzeSprężone powietrze

Sprężarki wysokociśnieniowe i doprężacze

Sprężarki wysokociśnieniowe i doprężacze – Seria PH/PHB

Od 1923 roku Pneumofore produkuje przemysłowe sprężarki powietrza i pompy próżniowe charakteryzujące się oryginalnymi rozwiązaniami, będącymi wynikiem działań w zakresie badań i rozwoju. Podobnie jak energia elektryczna, sprężone powietrze jest najważniejszym źródłem energii w przemyśle.

Właściwy wybór sprężarki powietrza, pozwala na istotne oszczędności energii i w zakresie obsługi serwisowej. Pneumofore zapewnia wsparcie techniczne w zakresie optymalnego doboru wielkości całej sieci sprężonego powietrza dla uzyskania największej pewności działania.

Zróżnicowane rozwiązania takie jak wynajem czy leasing są dostępne wraz z licznymi opcjami umów serwisowych, pozwalających na przedłużenie okresu gwarancyjnego.

Sprężarki wysokociśnieniowe serii PH

Wysokociśnieniowe sprężarki serii PH smarowane olejowo, chłodzone powietrzem o wydajności od 12 do 46 m3/h i ciśnieniu roboczym od 15 do 35 bar, zostały zaprojektowane celem zagwarantowania wysokich osiągów w długim czasie eksploatacji.
Każdy model serii PH posiada dwustopniowy tłokowy stopień sprężający, z orurowaniem stalowym dla zapewnienia chłodzenia sprężonego powietrza i podniesienia sprawności całego agregatu. Pasowa przekładnia napędowa jest całkowicie osłonięta. Sprężarki posiadają moc nominalną od 2,2, do 9 kW i zapewniają ciśnienie pracy 15-20 bar i dostarczane mogą być z opcjonalnym zbiornikiem powietrza. Dla obniżenia poziomu emitowanego hałasu poniżej poziomu zalecanego przepisami WE, stopień sprężający osadzony jest na zbiorniku powietrza za pomocą wibroizolatorów. Standardowa konfiguracja sprężarek serii PH zawiera manometr, zawór zwrotny i zawór bezpieczeństwa. Celem polepszenia stosunku pomiędzy wydajnością i zużywaną mocą, sprężarki o ciśnieniu roboczym 30 i 35 bar dostarczane są z chłodnicą między stopniową i integralnym wentylatorem elektrycznym. Sprężarki serii PH wyposażone są w separator kondensatu i elektroniczny system spustu kondensatu, zawór zwrotny typu Hśrbiger i manometr wylotowy. Sprężarki o mocy powyżej 5,5 kW mocy nominalnej wyposażane są w układ rozruchowy trójkąt-gwiazda i zawór elektromagnetyczny.

Zalety

  • Tłokowy stopień sprężający, smarowany olejowo, dwustopniowy, ze specjalnymi rurami stalowymi dla chłodzenia międzystopniowego. Chłodnica międzystopniowa
    i chłodnica końcowa dostarczane są w modelach o ciśnieniu roboczym 30 do 35 bar.
  • Przekładnia pasowa z żeliwnym kołem pasowym osadzonym na wale korbowym, osłonięta jest osłoną.
  • W zestawie dostarczane są blaszane zbiorniki do modeli o mocach od 2,2 do 9 kW i ciśnieniu roboczym od 15 do 20 bar.
  • Gumowe wibroizolatory zapewniają ograniczenie hałasu zgodne z przepisami WE.
  • Standardowe wyposażenie zawiera: filtr powietrza wlotowego, wibroizolatory, manometry wlotowy i wylotowy, zawory elektromagnetyczne wlotowy i wylotowy, zawór zwrotny, zawór bezpieczeństwa, chłodnicę międzystopniową i chłodnicę końcową z wentylatorem elektrycznym separator kondensatu ze spustem, system rozruchowy gwiazda-trójkąt, i zawór elektromagnetyczny
  • Oznakowanie WE: europejskie przepisy bezpieczeństwa zapewniają bezpieczną pracę urządzenia.

Doprężacze serii PHB

Doprężacze serii PHB są olejowymi sprężarkami tłokowymi o wydajności od 8 to 150 m3/h powietrza wlotowego, o ciśnieniu od 6 do 10 bar i ciśnieniu końcowym 20 lub 35 bar. Sprężarki te posiadają zwartą budowę i cechuje je cicha praca dzięki wibroizolatorom, na których spoczywa rama nośna sprężarki, łatwe do zainstalowania bez fundamentów czy obudowy dźwiękochłonnej.
W powiązaniu ze sprężarkami średniociśnieniowymi w centralnych sprężarkowniach lub zdalnie podłączone do instalacji sprężonego powietrza, doprężacze są elastycznym i niedrogim rozwiązaniem problemu dostawy sprężonego powietrza o wysokim ciśnieniu do procesów produkcyjnych i narzędzi.

Lokalne źródło sprężonego powietrza o wysokim ciśnieniu skraca długość rurociągu wysokociśnieniowego i obniża zużycie energii do sprężania powietrza. Sprężarki wyposażone są w zawór elektromagnetyczny rozładowania, gumowe wibroizolatory, chłodnicę oleju i elektryczny wentylator, separator kondensatu ze spustem, manometry wlotowy i wylotowy, układ rozruchowy gwiazda-trójkąt, filtr wlotowy i zawór zwrotny, pozwalające na autonomiczną pracę doprężaczy serii PHB.

        Sprężarka typu PH: smarowana olejowo,

        tłokowa, o wydajności od 12 do 46 m3/h

    i ciśnieniu roboczym od 15 do 35 bar.

     

Akcesoria do systemów sprężonego powietrza

Zbiorniki serii Q: o pojemności od 0,3 do 10 m3 i ciśnieniu roboczym do 10 bar, o pojemności od 0,05 do 1 m3 i ciśnieniu roboczym od 11 do 42 bar.

Osuszacze powietrza serii DS: osuszacze chłodzone powietrzem, o wydajności od 65 do 8.750 m3/h przy ciśnieniu 16 bar, wydajności od 36 do 984 m3/h przy ciśnieniu od 17 do 35 bar.

Filtry serii UF: szeroki zakres filtrów przemysłowych do separacji części stałych, wody, oleju, do bezolejowego powietrza, filtry do powietrza sterylnego i systemów powietrza oddechowego.

Zawór elektromagnetyczny rozładowania i manometr

Chłodnica międzystopniowa powietrza

Panel sterowania z przełącznikiem gwiazda- trójkąt

www.pneumofore.com

Tagi
Udostępnij artykuł

Komentarze:

Skomentuj

  • (will not be published)