Home » Sprężone powietrzeSprężone powietrze

Sprężarki tłokowe serii P Pneumofore

Seria P

Sprężarki TłokoweModele: PC, PM, PB, PP, PED, PS, OFPPojemność: 7,2 – 114 m³ / h (4,2 – 67 cfm)Ciśnienie: 8 – 10 bar

Moc: 0,75 – 10 kW

seriesimage

Sprężarki tłokowe serii P są wszechstronnym, niezawodnym i ekonomicznym rozwiązaniem dla małego i średniego zapotrzebowania. Gama serii P obejmuje ponad 90 różnych kompaktowych i cichych modeli: stacjonarnych lub ruchomych, z lub bez wbudowanego zbiornika powietrza, filtrów i osuszaczy powietrza, napędzanych silnikiem elektrycznym lub gazowym.

Seria PC: jednostopniowe sprężarki powietrzne z pojedynczym lub podwójnym stopniem sprężającym, o mocy nominalnej od 0,75 do 1,8 kW i ciśnieniu roboczym 8 bar. Wał korbowy bezpośrednio sprzęgnięty jest z silnikiem elektrycznym. Mocne, o zwartej budowie, ciche i pewne w działaniu. Sprężarki serii PC wymagają niewielkiej obsługi serwisowej; blok cylindrowy wykonany jest z żeliwa miedziowo – niklowego, zawór wlotowy i wylotowy wykonany jest ze stali nierdzewnej, Smarowanie rozbryzgowe jest pełni automatyczne. Sprężarki PC są wyposażone w manometr, wyłącznik, zawór bezpieczeństwa i reduktor ciśnienia.

Seria PM: jednostopniowe sprężarki powietrzne z pojedynczym lub podwójnym stopniem sprężającym zamontowane na mobilnym lub stacjonarnym stalowym zbiorniku sprężonego powietrza, o mocy nominalnej od 0,75 do 3 kW
i ciśnieniu roboczym 8 bar. Przekładnia pasowa między silnikiem elektrycznym a stopniem sprężającym zabezpieczona jest skrzynką ochronną. Kompaktowe i uniwersalne, sprężarki serii PM są mobilne i łatwe w obsłudze. Sprężarki serii PM są wyposażone w manometr, wyłącznik, zawór bezpieczeństwa i reduktor ciśnienia.

Seria PB: dwustopniowe sprężarki powietrza z podwójnym blokiem cylindrowym, o mocy nominalnej od 2,2 do 7,5 kW i ciśnieniu roboczym 8 – 10 bar. Nowoczesna konstrukcja zapewniająca o 30% większą wydajność niż sprężarki jednostopniowe o tej samej mocy nominalnej. Zgodnie ze współczesną technologią przemysłu samochodowego, wał korbowy sprężarki jest wykonany z odkuwki lub żeliwa sferoidalnego. Sprężarki serii PB są wyposażone
w manometr, wyłącznik, zawór bezpieczeństwa i reduktor ciśnienia.

Seria PP: tandemowe sprężarki z dwucylindrowymi, tłokowymi stopniami sprężającymi, zamontowanymi na stalowym zbiorniku, każdy z pojedynczym stopniem sprężającym. Moc nominalna od 3 to 7,5 kW przy ciśnieniu pracy 10 bar. Sprężarki tandemowe są zaprojektowane dla zapewnienia najwyższej pewności działania; bloki cylindrów i głowice wykonane są z żeliwa, zawory wykonane ze stali nierdzewnej a układ sterowania steruje automatycznie rozdzielając czas pracy pomiędzy stopniami sprężającymi. Sprężarki PP wyposażone są w osłonę silnika i timer lub układ rozruchowy gwiazda-trójkąt i zawór elektromagnetyczny na żądanie, manometr oraz blokadę drzwiczek.

Seria PED: napędzane silnikiem elektrycznym dwustopniowe sprężarki dostosowane do placów budowy, o mocy nominalnej od 7 do 10 kW i ciśnieniu pracy 8 – 10 bar. Silnik gazowy chłodzony powietrzem z tłumikiem wydechu
i zabezpieczeniem przed pracą bez oleju smarowego, Posadowione na ramie przyczepy za pomocą wibroizolatorów. Sprężarki serii PED wyposażone są w zawór bezpieczeństwa, wypełniony gliceryną manometr, Spust kondensatu, dwa wyloty sprężonego powietrza, wyłącznik zasilania sprzężony z zaworem bezpieczeństwa i zawór zwrotny do usuwania nadmiaru sprężonego powietrza przekraczającego żądaną przepustowość.

Seria PS: sprężarki z obudową dźwiękochłonną, z lub bez zbiornika ze sprężonym powietrzem, o mocy nominalnej od 1,5 do 5,5 kW i ciśnieniu pracy od 8 do 10 bar, w obudowie dźwiękochłonnej wyłożonej materiałem o wysokiej tłumienności dla ochrony środowiska pracy od nadmiernego hałasu. Posiadają oszczędną konfigurację pionową i są ciche w działaniu, pozwalają użytkownikowi korzystać z niej w trybie „plug-and-play”. Panel sterownia zawiera wyłącznik, licznik czasu pracy i manometr. Sprężarki wyposażone są w zawór kontrolny, manometr i zawór bezpieczeństwa.

Seria OFP: bezolejowe sprężarki do użytku medycznego i stomatologicznego. Moc nominalna od 0,75 do 3 kW
i ciśnieniu pracy 8 bar. Grupy sprężarek typu suchego są produkowane w celu zagwarantowania likwidacji wszelkich pozostałości kondensatu wytwarzanego w procesie kompresji. Dostarczane powietrze, doskonale suche, jest pozbawione wszelkich pozostałości po śladowych ilościach oleju. Kompletna oferta obejmuje specjalne tłoki
i segmenty, stosowane w celu zwiększenia dostarczanego powietrze o ponad 30%, i aseptyczne filtry do specyficznych zastosowań i gabinetów dentystycznych, gdzie czystość i sterylność są koniecznością.

http://pneumofore.com/products/air-compressors/p-series

wersja ang

Tagi
Udostępnij artykuł

Komentarze:

Skomentuj

  • (will not be published)