Home » Sprężone powietrzeSprężone powietrze

Sprężarka w zakładzie wulkanizacyjnym, mechaniki pojazdowej

Zakłady wulkanizacyjne czy mechaniki pojazdowej wykorzystują również  sprężone powietrze. Z racji, że nie musi być ono najwyższej jakości  to zazwyczaj używane są popularne sprężarki tłokowe. Co jednak  gdy zapotrzebowanie wzrasta, tłokówki ulegają częstszym awariom i męczy  nas ogromny hałas tych urządzeń? Wówczas stajemy przed zakupem nowej  sprężarki.

 

Wielu producentów oferuje zarówno sprężarki tłokowe jak i śrubowe.  Od wyboru do koloru. O różnicach między typami tych sprężarek już  wielokrotnie wspominałem.  Tym razem chciałbym się jednak bardziej skupić na konkretnym  przykładzie zakładów. Możliwe, że pokuszę się nawet na poruszanie takich  tematów dla różnych branż w przyszłości jako cykl artykułów, jeśli  spotka się to oczekiwaniami czytelników.

 

Częste zapytania ludzi ze wspomnianej branży dotyczą zastosowania  sprężarki śrubowej, co wydaje się jak najbardziej słuszne, gdyż mogą  pracować w miejscu pracy ludzi zapewniając ciągłą i bezawaryjną  (w założeniu rzecz jasna) pracę. Dziwią natomiast pytania o bezolejowe  sprężarki. Nie wiem czy niektóre firmy wciskają taki kit klientom?

 

Przeczytaj więcej

Tagi
Udostępnij artykuł

Komentarze:

Skomentuj

  • (will not be published)