Zakłady wulkanizacyjne czy mechaniki pojazdowej wykorzystują również sprężone powietrze. Z racji, że nie musi być ono najwyższej jakości to zazwyczaj używane są popularne sprężarki tłokowe. Co jednak gdy zapotrzebowanie wzrasta, tłokówki ulegają częstszym awariom i męczy nas ogromny hałas tych urządzeń? Wówczas stajemy przed zakupem nowej sprężarki.
Wielu producentów oferuje zarówno sprężarki tłokowe jak i śrubowe. Od wyboru do koloru. O różnicach między typami tych sprężarek już wielokrotnie wspominałem. Tym razem chciałbym się jednak bardziej skupić na konkretnym przykładzie zakładów. Możliwe, że pokuszę się nawet na poruszanie takich tematów dla różnych branż w przyszłości jako cykl artykułów, jeśli spotka się to oczekiwaniami czytelników.
Częste zapytania ludzi ze wspomnianej branży dotyczą zastosowania sprężarki śrubowej, co wydaje się jak najbardziej słuszne, gdyż mogą pracować w miejscu pracy ludzi zapewniając ciągłą i bezawaryjną (w założeniu rzecz jasna) pracę. Dziwią natomiast pytania o bezolejowe sprężarki. Nie wiem czy niektóre firmy wciskają taki kit klientom?