Home » Sprężone powietrzeSprężone powietrze

Sprężarka przewoźna MOBILAIR M 31

Niezawodna i o szerokim zastosowaniu

 

Wygodna, lekka, wydajna i ekonomiczna – to cechy nowej sprężarki przewoźnej MOBILAIR M 31. Urządzenie odznacza się wyższą niż w poprzednich modelach wydajnością 3,15 m3/min przy ciśnieniu 7 bar.  Sprężarka może być  dostarczona z generatorem i systemem uzdatniania sprężonego powietrza. W przypadku specjalistycznych zastosowań dostępna jest – obok sprężarek przewoźnych – także wersja stacjonarna, którą można zainstalować np. na skrzyni ciężarówki.

 
Pod  obudową MOBILAIR M 31, która wykonana jest z odpornego na zarysowania oraz korozję, spiekanego rotacyjnie polietylenu ukryto wiele ciekawych rozwiązań. Blok sprężarki śrubowej z energooszczędnym profilem SIGMA zaprojektowany do pracy przy dużym, nieprzerwanym obciążeniu, jest napędzany za pomocą wydajnego, wysokoprężnego silnika z turbodoładowaniem marki Kubota, chłodzonego cieczą. Dzięki temu wydajność sprężarki  wynosi 3,15 m3/min przy 7 barach, wyraźnie więcej niż w modelu poprzednim. Taka wydajność jest wystarczająca do zasilania dwóch 20-kilogramowych młotów lub innych narzędzi, takich jak np. urządzeń do przecisków ziemnych. Lekka i poręczna sprężarka dostępna jest w zależności od zapotrzebowania w wykonaniach 7, 10, 12 i 14 bar. Oprócz tego w opcji można otrzymać przydatne elementy wyposażenia dodatkowego. Sprężarka może być dostarczona z generatorem 6,5 kVA, ze zintegrowaną chłodnicą końcową i separatorem kondensatu, umożliwiającym uzyskanie chłodnego, suchego sprężonego powietrza.
 
W okresie zimowym nowa sprężarka MOBILAIR M 31 sprawdza sie doskonale. Seryjnie montowana, opatentowana regulacja przeciw zamarzaniu chroni zastosowane narzędzia przed szkodami, które mogą powstać w wyniku oddziaływania mrozu i korozji. Wszystkie punkty konserwacyjne są łatwo i szybko dostępne dzięki podnoszonej obudowie. Urządzenie może być także dostarczone z 20-metrowym, lekkim wężem oraz zwijarką, która umożliwia jego przechowywanie w sposób zajmujący mało miejsca.
 


 
Nowy MOBILAIR M 31 posiada nie tylko wysoką wydajność. Wersje wyposażenia sprawiają, że ta przewoźna sprężarka jest prawdziwym urządzeniem wielozadaniowym.
 
Zdjęcie KAESER KOMPRESSOREN- przedruk dozwolony
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Źródło: Kaeser Kompressoren

Tagi
Udostępnij artykuł

Komentarze:

Skomentuj

  • (will not be published)