Home » Sprężone powietrzeSprężone powietrze

Seria sprężarek DENTAL – energooszczędne i ciche

Optymalizowany system chłodzenia
 
Systemy zasilania sprężonym powietrzem dla gabinetów, klinik oraz laboratoriów stomatologicznych muszą spełniać wysokie wymagania. Powinny być przede wszystkim niezawodne, ekonomiczne i przyjazne dla środowiska naturalnego. Dlatego też firma KASERER KOMPRESSOREN wyposażyła swoje sprawdzone już w praktyce sprężarki dentystyczne w zoptymalizowany system chłodzenia.
 
W sprężarkach serii DENTAL znajdują się  chłodnice końcowe sprężonego powietrza o wysokiej sprawności. Zastosowane tu chłodnice pierścieniowe znacznie obniżają temperaturę sprężonego powietrza, zanim trafi ono do przyłączonego za sprężarką osuszacza. Rezultatem jest wyższy stopień osuszenia sprężonego powietrza.
 
Dla wersji o zredukowanej emisji hałasu dostosowano odpowiednią obudowę wyciszającą. Dlatego też poziom ciśnienia akustycznego w zoptymalizowanych sprężarkach serii DENTAL (model o zredukowanej emisji hałasu), wynosi w zależności od modelu jedynie 52 lub 60 dB (A). Obudowa wykonana jest z metalu pokrytego lakierem proszkowym, którego gładka powierzchnia pozwala na prostą i efektywną dezynfekcję. Jej montaż nie wymaga odłączenia sprężarki od sieci. Kolejna zaletą jest sposób wentylacji. W odróżnieniu od zwyczajowo stosowanego w tego typu urządzeniach niewielkiego nawiewnika, tu funkcję tą spełnia duży wentylator. Dla powietrza zasysanego i chłodzącego  przewidziano duże, otwory w obudowie zaopatrzone w osłony wytłumiające hałas.
 
W zależności od modelu urządzenia mogą zasilać one od jednego do pięciu gabinetów. Wydajność ciągła sprężarek wynosi 52, 135 i 225 l/min przy ciśnieniu o wartości 5 barów.
Praktyki dentystyczne lub laboratoria o większym zapotrzebowaniu na sprężone powietrze mogą wybrać wersję DENTAL 5/2T“ z dwoma agregatami sprężarkowymi (na zdjęciu po prawej stronie); maksymalna wydajność wynosi w takim wypadku 524 l/min. Sprężarki o tej wielkości są z zasady ustawiane w oddzielnym pomieszczeniu. Urządzenia te są stosunkowo ciche, dlatego też nie potrzebują obudowy dźwiękochłonnej.
 
Optymalne oczyszczanie sprężonego powietrza jest możliwe dzięki osuszaczowi adsorpcyjnemu SECCOMAT, który został wyposażony w precyzyjny filtr. Wysokowydajny system sterowania Permanent Power System (PPS) pozwala na ciągłą pracę sprężarki, a także na regulację pracy osuszacza sprężonego powietrza.
 
Sprawdzone w praktyce sprężarki DENTAL dysponują niezwykle sprawnym systemem chłodzenia końcowego, optymalizującym osuszanie sprężonego powietrza.
 
Zdjęcie KAESER KOMPRESSOREN- przedruk dozwolony
 
www.kaeser.pl

Tagi
Udostępnij artykuł

Komentarze:

Skomentuj

  • (will not be published)