Home » Sprężone powietrzeSprężone powietrze

Rozszerzony program sprężarek śrubowych bez wtrysku oleju

CSG-2 to nazwa nowej serii sprężarek śrubowych tłoczących bez wtrysku oleju  firmy KAESER KOMPRESSOREN. Wydajność dwustopniowych maszyn o mocy napędowej od 37 do 90 kW wynosi od 4,8 do 12,7 m³/min, nadciśnienie robocze od 4 do 10 bar. Razem z dotychczas produkowanymi seriami DSG-2 i FSG-2 tłoczące bez wtrysku oleju sprężarki firmy KAESER KOMPRESSOREN pokrywają zakres wydajności  od 4,8 do 51,8 m³/min (w przypadku wersji z regulacją prędkości obrotowej).

 

Nowa koncepcja maszyn CSG-2 umożliwia wysokowydajną produkcję sprężonego powietrza wszędzie tam, gdzie konieczne jest zastosowanie sprężarek bez wtrysku oleju. Oferowane są modele chłodzone powietrzem lub wodą. Przy wahającym się zapotrzebowaniu na sprężone powietrze można wybrać także wersje SFC, czyli z regulacją prędkości obrotowej.

 

Podstawowym elementem każdej sprężarki OILFREE.AIR firmy KAESER KOMPRESSOREN jest wypróbowany na całym świecie, dwustopniowy blok pracujący bez wtrysku oleju. Mocny i niezawodny, gwarantuje najwyższy stopień ekonomiczności w trakcie całego okresu eksploatacji. Znaczne obniżenie kosztów osiągnięto dzięki zastosowaniu na wirnikach śrubowych równomiernej, odpornej na ścieranie i temperaturę  do 300 ℃ powłoki Ultra Coat. Dzięki tym właściwościom  uszczelnienie i ochrona, a co za tym idzie także wydajność sprężarki, pozostają przez wiele lat na tym samym, niezmiennie wysokim poziomie. Na stałym poziomie, przez cały okres eksploatacji, pozostaje też moc pobierana przez blok. Oznacza to niezwykle korzystne koszty całkowite urządzenia. Do tego efektu przyczynia się  także możliwość chłodzenia maszyn powietrzem w temperaturze otoczenia do 45 ℃.
Niezawodna i energooszczędna eksploatacja CSG-2 jest możliwa także dzięki nowemu wewnętrznemu systemowi sterowania SIGMA CONTROL 2 który został oparty na bazie komputera przemysłowego. Oszczędność energii można osiągnąć przez wybór odpowiedniego algorytmu regulacji, zegara sterującego i funkcji zmiany obciążenia podstawowego. Pracujący z najwyższą precyzją elektroniczny przetwornik ciśnienia pozwala na uzyskanie bardzo dokładnej różnicy przełączeń, co także wpływa na oszczędność energii. SIGMA CONTROL 2 posiada także szereg innych zalet. Interfejsy i zastosowane po raz pierwszy wtykowe moduły komunikacyjne zwiększają elastyczność przyłączenia do nadrzędnego systemu zarządzania sprężonym powietrzem, do sieci komputerowych lub systemów zdalnego diagnozowania i monitorowania jak np. teleserwis. Pokaźny wyświetlacz ułatwia komunikację z maszyną. Gniazdo karty SD przyspiesza odczytywanie danych i aktualizację oprogramowania. Dzięki możliwości ograniczenia dostępu do SIGMY CONTROL 2 przez zastosowanie czytnika RFID umożliwiono standardyzację serwisu, zwiększenie jego jakości i zagwarantowano jego profesjonalizm. System sterowania SIGMA CONTROL 2 jest także odpowiedzialny za nadzór nad sprężarką.

 

Sprężarki są napędzane silnikami klasy IE3 (Premium-Efficiency), tzn. silnikami znanymi ze swojego wysokiego współczynnika sprawności. Zastosowanie silników IE3 w UE będzie wprawdzie obowiązkowe dopiero od 01.01.2015, ale firma KAESER KOMPRESSOREN wykorzystuje je już dziś. Silniki zostały wyposażone w czujniki PT 100 służące do pomiaru i monitorowania temperatury uzwojenia. Dzięki temu możliwe jest pełne wykorzystanie maksymalnie dozwolonej częstotliwości przełączeń silnika, a przez to skrócenie kosztownych okresów biegu na  luzie.
Dlatego też w drugim stopniu sprężania stosowane są wirniki ze stali szlachetnej gwarantujące jakość sprężonego powietrza oraz dłuższy okres eksploatacji. Znaczną zaletę stanowi także regulacja zasysania powietrza, która odbywa się przez uruchamiane hydraulicznie zawory wlotowe. W ten sposób zbędna stała się regularna wymiana membran pneumatycznych. Oprócz tego pozbawione włókien tłumiki pulsacyjne gwarantują szczególnie niską stratę sprężonego powietrza oraz jego niezawodną jakość. Także w zakresie emisji hałasu maszyny CSG-2 pokazują, co dzisiaj potrafi zdziałać technika – poprzez wspomagane komputerowo techniki pomiaru udało się dokładnie ustalić źródła hałasu i zminimalizować emisję dźwięków.

 

Tłoczące bez wtrysku oleju sprężarki śrubowe CSG-2 to maszyny niezwykle trwałe, energooszczędne i przyjazne dla środowiska naturalnego.

Zdjęcie KAESER KOMPRESSOREN- przedruk dozwolony

www.kaeser.pl

Tagi
Udostępnij artykuł

Komentarze:

Skomentuj

  • (will not be published)