Home » Sprężone powietrzeSprężone powietrze

Nowe sprężarki śrubowe CSD/CSDX

Wysokowydajne i energooszczędne

 

Duża moc i niezawodność przy jednoczesnym małym zapotrzebowaniu na energię i powierzchnię ustawczą to najważniejsze cechy nowych, chłodzonych olejem sprężarek śrubowych CSD i CSDX. Pięć modeli obu serii o mocy silnika od 45 do 90 kW charakteryzuje się wydajnością przy 8 barach w zakresie od 8,3 do 16,1 m³/min. Sprężarki zostały zaprojektowane dla ciśnienia do 15 bar.

 

Nowe sprężarki CSD i CSDX oszczędzają energię poczwórnie. Po pierwsze, wirniki w blokach sprężarkowych są wyposażone w zmodernizowany, zoptymalizowany technicznie profil SIGMA firmy KAESER KOMPRESSOREN. Ta i kolejne optymalizacje, jak np. zmniejszenie strat ciśnienia wewnątrz maszyny, pozwoliły na poprawienie mocy specyficznej od trzech do sześciu procent w stosunku do poprzednich modeli. Po drugie, w maszynach zastosowano wysokowydajne silniki IE3 („Premium-Efficiency”), tzn. silniki elektryczne o szczególnie wysokim współczynniku sprawności. Zastosowanie powyższych silników w UE będzie obowiązkiem od 01.01.2015, ale firma KAESER KOMPRESSOREN już dziś instaluje je, tak aby użytkownicy jak najwcześniej mogli zacząć dodatkowo oszczędzać energię. Po trzecie, ekonomiczny napęd bezpośredni 1:1 pracuje bez – nieuniknionych w przekładniach lub przy napędzie pasowym – strat przesyłowych. I wreszcie po czwarte, wewnętrzny, system sterowania SIGMA CONTROL2, którego bazę stanowi komputer przemysłowy, posiada zaprogramowanych pięć algorytmów sterowania. System umożliwia dokładne dopasowanie wydajności tłoczenia do zużycia sprężonego powietrza, co dodatkowo obniża pobór energii z sieci elektrycznej.

 

SIGMA CONTROL2 to także wiele innych zalet. Różnego rodzaju interfejsy i zastosowane po raz pierwszy wtykowe moduły komunikacyjne zwiększają elastyczność przyłączenia do nadrzędnego systemu zarządzania sprężonym powietrzem, do sieci komputerowych lub systemów zdalnego diagnozowania i monitorowania (np. usługi TELESERWIS). Duży wyświetlacz ułatwia komunikację z maszyną na stanowisku pracy. Złącze karty SD przyspiesza odczyt danych i aktualizację oprogramowania. Oprócz tego czytnik RFID pozwala na standaryzację serwisu, zwiększenie jego jakości i zagwarantowanie jego profesjonalizmu. System sterowania SIGMA CONTROL2 jest także odpowiedzialny za nadzór nad sprężarką i osuszaczem chłodniczym lub przetwornicą częstotliwości jeśli są one  zastosowane.

 

Wysokowydajny system chłodzenia nowych urządzeń pozwala na osiągnięcie niskiej temperatury sprężonego powietrza na wylocie. System obejmuje także separator kondensatu z automatycznie sterowanym spustem. W ten sposób ze strumienia powietrza można odseparować ponad 95 procent wytrącanego kondensatu. Chłodnica została umieszczona z tyłu urządzenia, gdzie przewidziano duży otwór wlotowy powietrza chłodzącego. Dzięki zastosowaniu takiego systemu i skutecznej redukcji temperatury wylotowej w znaczący sposób wzrasta wydajność i niezawodność systemu uzdatniania sprężonego powietrza umieszczonego za sprężąrką.

 

Odzwierciedleniem koncepcji przyjaznej dla środowiska naturalnego maszyny jest także odpowiednio wykonany element filtracyjny oleju. Nie posiada on żadnych metalowych elementów i po wykorzystaniu w prosty sposób może zostać utylizowany.

 

   Oprócz wersji standardowych dostępne są także modele z dobudowanym modułem osuszacza chłodniczego, które pozwalają na wytwarzanie i osuszanie sprężonego powietrza przy wykorzystaniu niewielkiej powierzchni ustawczej. Osuszacz chłodniczy został zaprojektowany do pracy w wysokich temperaturach otoczenia. Wykazuje on bardzo niską stratę ciśnienia. W przeciwieństwie do dotychczasowych wersji charakteryzuje się także znacznie zmniejszonym zapotrzebowaniem na energię i prawie o 50 procent zmniejszoną ilością medium chłodzącego. Osuszacz chłodniczy znajduje się w oddzielnej obudowie, co sprawia, że ciepło generowane podczas  pracy sprężarki nie ma na niego wpływu.

 

Modele CSD i CSDX są dostarczane także w wersji z regulacją prędkości obrotowej i podobnie jak maszyny standardowe zostały zoptymalizowane pod kątem ekonomicznej i bezpieczej pracy oraz łatwej obsługi i serwisu.

 


A-CSD-web_tcm16-10279

Sprężarki śrubowe serii CSD i CSDX o wydajności od 8,3 do 16,1 m³/min łączą w sobie moc, niezawodność, energooszczędność oraz minimalne zapotrzebowanie na powierzchnię ustawczą i prace konserwacyjne.

Zdjęcie KAESER KOMPRESSOREN- przedruk dozwolony

http://www.kaeser.pl/Current_Affairs/Press/press-A-CSD-CSDX.asp#0

Tagi
Udostępnij artykuł

Komentarze:

Skomentuj

  • (will not be published)