Home » Sprężone powietrzeSprężone powietrze

Nowe sprężarki CompAir L23-L29

CompAir zaprezentował nowy typoszereg sprężarek śrubowych o stałej i zmiennej wydajności rozszerzając dotychczasową ofertę o urządzenia o mocy silnika pomiędzy 22 kW i 30 kW.

 

Skonstruowane w odpowiedzi na oczekiwania rynku, nowe sprężarki L23-L29 uzupełniają szeroką paletę urządzeń CompAir. Dla klienta oznacza to możliwość wyboru sprężarki idealnie dopasowanej do potrzeb, łatwiejszą instalację, mniejsze zużycie energii i dzięki temu znaczną redukcję łącznych kosztów użytkowania.

 

Mówi Gerd Moosman, manager działu sprężarek olejowych: “Optymalizacja wielkości sprężarki jest jednym z ważniejszych zadań producentów zdających sobie sprawę z kosztów energii. Od 2005 roku przeciętna cena prądu elektrycznego wzrosła o ponad 60%, więc nasi klienci stale szukają sposobów zmniejszenia zużycia energii.* Doskonale zdają sobie oni sprawę, że użytkowanie przewymiarowanej sprężarki oznacza wyższe rachunki za prąd.

 

“Wsłuchując się w potrzeby rynku stwierdziliśmy, że istnieje poważne zapotrzebowanie na nowe sprężarki o mocy silnika pomiędzy 22 i 30 kW. Klienci oczekiwali jednocześnie dużej wydajności, ekonomicznej pracy i niskich kosztów użytkowania, podobnie jak w przypadku naszego sprawdzonego typoszeregu sprężarek olejowych L o mocy od 2,2 kW do 250 kW.

 

“Dodatkową zaletą nowych sprężarek są niewielkie wymiary i mała powierzchnia konieczna do posadowienia, co znacznie ułatwia instalację.”

 

Znakomita wydajność – mniejsze koszty

Ze względu na fakt, że aż 80% łącznych kosztów użytkowania stanowi energia elektryczna napędzająca sprężarkę, użytkownicy starają się za wszelką cenę obniżyć jej zużycie. Nowy typoszereg sprężarek L23 do L29 posiada wiele cech umożliwiających zmniejszenie zużycia energii bez pogorszenia osiągów:

 

Stała i regulowana liczba obrotów

Dostępne są sprężarki zarówno ze stałą jak i zmienną liczbą obrotów oraz dwustopniową filtracją zapewniającą doskonałą jakość sprężonego powietrza. Wersje z regulowaną liczbą obrotów są wyposażone w specjalnie zaprojektowany falownik, który zmniejsza lub zwiększa liczbę obrotów silnika dopasowując wydajność sprężarki do aktualnego zapotrzebowania. Dzięki temu sprężarka znacznie rzadziej pracuje na biegu jałowym i zużywa tylko taką ilość energii elektrycznej, która jest absolutnie konieczna.

 

Stopień śrubowy i silnik o doskonałej sprawności

Śrubowy stopień sprężający o wysokiej wydajności i niskiej liczbie obrotów umożliwia znaczne oszczędności energii. Dodatkowo we wszystkich modelach zamontowany jest energooszczędny silnik elektryczny IE3 o wysokiej sprawności.

 

Znakomity sterownik

Nowe sprężarki są wyposażone w nowoczesny sterownik Delcos Pro monitorujący cały czas parametry pracy urządzenia. Delcos Pro umożliwia dostęp do szeregu istotnych informacji takich jak ciśnienie, temperatura oleju, łączna ilość godzin pracy, ilość godzin do przeglądu serwisowego i wiele innych.

 

Dodatkowo sterownik jest wyposażony w programowalne wejścia i wyjścia oraz posiada możliwość sterowania dodatkowymi urządzeniami.

 

Idealnie dobrana sprężarka

Gerd Moosman dodaje: “Zauważyliśmy, że każdy proces produkcyjny jest inny i wymaga wydajności sprężarki dokładnie dopasowanej do danego zastosowania. W wyniku tego zaprojektowaliśmy typoszereg sprężarek L23-L29 z opcjonalnie montowanym osuszaczem ziębniczym, stanowiących idealne rozwiązanie tam, gdzie nie ma zbyt wiele miejsca.

 

“Taka sprężarka jest wyposażona w osuszacz i separator wraz z automatycznym spustem kondensatu eliminującym straty sprężonego powietrza. Koszty instalacji są niższe w porównaniu do konwencjonalnego wolnostojącego osuszacza.”

 

Rozszerzona gwarancja

Każda sprężarka typoszeregu L jest objęta programem rozszerzonej bezpłatnej gwarancji CompAir przez okres 44,000 godzin lub 6 lat.

 

*Źródło:  Koszty energii przemysłowej, strona internetowa Departamentu Energii i Zmian Klimatu (www.decc.gov.uk)

 

pl.compairnews.com

Tagi
Udostępnij artykuł

Komentarze:

Skomentuj

  • (will not be published)