Home » Sprężone powietrzeSprężone powietrze

Lampy na sprężone powietrze Ex ATEX: ATL45A

Przeznaczona do intensywnego użytkowania w trudnych warunkach atmosfer wybuchowych w przemyśle petrochemicznym i stoczniowym.

Jest to lampa o dużej mocy, dla której źródłem energii jest sprężone powietrze. Jest szeroko stosowana w przemysłach petrochemicznym i morskim. Stanowi bezpieczniejszą alternatywę dla elektrycznego oświetlenia sieciowego
i bateryjnego, które stwarza istotne zagrożenie dla pracowników w miejscach zagrożonych wybuchem. Jest zasilana i chłodzona sprężonym powietrzem, 5-8 bar sterowanym przez wewnętrzny regulator. Powietrze przechodzi przez głowicę lampy i przy pomocy 3 dysz napędza turbinę. Wzbudzona turbina uruchamia magnetyczny wirnik generatora z uzwojeniami, wytwarzając prąd przemienny o napięciu 24 V, który zasila żarówkę halogenową o mocy 250 W. Zapewnia doskonałe oświetlenie kierunkowe i szerokie. Czas świecenia do 2000 godzin. Dopuszczona do użycia w strefach 1 i 2
z zagrożeniem wybuchu gazów, par, mgieł oraz w strefach 21
i 22 z zagrożeniem zapłonu pyłów o temperaturach zapłonu powyżej 135°C. Posiada certyfikat SIRA 02 ATEX 5099X, znak CE i kod II 2 GD T4 T135ºC.

atl45a_-_lampa_ex_atex_na_spr_zone_powietrze__swiatzo_kierunkowe__aluminium__950_luxatl45a - lampa ex atex na sprezone powietrze_ swi(1)

 

dane techniczne

Zasilanie Sprężone powietrze
Kategoria sprzętu 2 GD
Norma EN1127 : 1998
Obszar klasyfikacji (gazy) Strefy 1 i 2, grupy gazów II A, IIB i IIC
Klasyfikacja temperatury [ gazy ] T4
Temperatura otoczenia -20°C do +40°C
Certfikacja SIRA 02 ATEX 5099X
Obudowa Aluminium
Soczewka Plastykowa kopuła
Typ żarówki Halogenowa żarowa
Napięcie [ V ] 24
Moc [ W ] 250
Waga [ g ] 7100

http://www.topserw.com.pl

Tagi
Udostępnij artykuł

Komentarze:

Skomentuj

  • (will not be published)