Home » Sprężone powietrze

Rejestracja łazików do European Rover Challenge tylko do końca marca

Studenckie zespoły, które chcą zbudować łazik marsjański i wystartować w zawodach European Rover Challenge, mają czas na rejestrację do końca marca. W konkursie wystartuje maksymalnie 12 drużyn, które 5 i 6 września będą rywalizowały w Świętokrzyskiem.

European Rover Challenge (ERC) to konkurs skierowany do studentów, absolwentów oraz pracowników uczelni. Uczestniczące w nim drużyny muszą zaprojektować i zbudować łazik marsjański. Zawody odbędą się w Podzamczu Chęcińskim koło Kielc.

Drużyny, które chcą wziąć udział w zawodach, powinny zarejestrować się do 31 marca. Następnie – do 30 kwietnia – zgłoszone zespoły powinny przesłać opis swoich łazików do organizatorów konkursu. Na ich podstawie jury wyłoni 12 najlepszych drużyn, które wezmą udział we wrześniowych zawodach. Uczestników poznamy do 7 maja 2015 roku.

Koszt łazika nie powinien przekraczać 15 tys. euro i podczas wykonywania zadań nie powinien on ważyć więcej niż 50 kilogramów. Rywalizacja łazików będzie odbywała się na specjalnie przygotowanej powierzchni symulującej marsjański krajobraz. W trakcie zawodów łaziki zmierzą się w czterech konkurencjach. Muszą m.in. pozbierać próbki m.in. ziemi czy skały i dostarczyć je w określone miejsce; przejechać przez wyznaczony tor „na ślepo”, kierowane jedynie przez system nawigacji czy manipulować określonymi w regulaminie urządzeniami. Oceniana będzie również prezentacja łazika i zespołu przed jurorami zawodów.

Zwycięzcy otrzymają nagrody pieniężne, których wysokość zostanie ogłoszona na stronie internetowej zawodów.

European Rover Challenge (ERC) to europejska wersja znanych na całym świecie zawodów University Rover Challenge (URC), odbywających się w Stanach Zjednoczonych na pustyni Utah. W ubiegłym roku po raz pierwszy zorganizowano ich europejską edycję, która również odbyła się w Podzamczu koło Chęcin. W zawodach zwyciężył zespół z Politechniki Wrocławskiej z łazikiem Scorpio.

Szczegółowe informacje wraz z regulaminem konkursu są dostępne na stronie: http://roverchallenge.eu

Źródło: Nauka w Polsce

Tagi
Udostępnij artykuł

Komentarze:

Skomentuj

  • (will not be published)