Home » Sprężone powietrze

Nowe wysokowydajne filtry KAESER KOMPRESSOREN

Czyste sprężone powietrze – efektywne energetycznie jak nigdy dotąd

Kto wymaga wyższej jakości sprężonego powietrza, nie może obejść się bez jego uzdatniania z filtracją. Dzięki nowym filtrom KAESER KOMPRESSOREN proces ten jest jeszcze bardziej energooszczędny niż dotąd.

KAESER KOMPRESSOREN wprowadza na rynek filtry, posiadające ekstremalnie niską stratę ciśnienia przy jednoczesnym doskonałym współczynniku filtracji. Niewielka strata ciśnienia oznacza niższy pobór energii. Ten parametr sam jednak nic nie znaczy, o ile nie idzie za nim odpowiednia wydajność filtrowania i wymagany stopień oczyszczenia sprężonego powietrza. KAESER KOMPRESSOREN spełnia oba te warunki. Dane techniczne zostały określone zgodnie z normą jakościową dla filtrów ISO 12500-1 oraz poddane kontroli i potwierdzone przez niezależną instytucję zewnętrzną. Tak więc na przykład nowy filtr KE (Kaeser Extra), z głęboko plisowanym wkładem filtracyjnym, posiada na wylocie szczątkową zawartość oleju 0,01 mg/m³ przy stracie ciśnienia w stanie nasycenia max. 200 mbar.

Cała seria filtrów obejmuje cztery stopnie filtracji zapewniające separację aerozoli, cząstek stałych i par olejów. Przy ich pomocy można zgodnie z potrzebami uzyskać czystość sprężonego powietrza we wszystkich klasach ISO 8573-1. Innowacyjne filtry KAESER KOMPRESSOREN mogą być stosowane do ciśnienia 16 bar i temperatury 66°C. Są one oferowane w dziewięciu wielkościach obudowy i o wydajności aż do 14,2 m³/min.

Dopasowana do potrzeb jednostka uzdatniająca z niskim poborem energii

Jest to możliwe dzięki całkowicie nowej konstrukcji głowicy filtra. Opatentowane, własne rozwiązanie zawiera zebrane doświadczenie inżynierów KAESER KOMPRESSOREN. Rozwiązanie to zapewnia odpowiednie odchylenie strumienia sprężonego powietrza i takie jego prowadzenie, aby uzyskać równomierne obciążenie nowoczesnego wkładu filtracyjnego. Dodatkowo szczególnie duże powierzchnie filtracyjne zapewniają optymalną prędkość filtracji. Dzięki temu uzyskano wysoką sprawność filtracji przy minimalnej stracie ciśnienia.

Wymiana wkładu w sposób wykluczający błąd

Głowica i dolna część obudowy połączone są złączem bagnetowym. Przy wymianie wkładu, dzięki zastosowaniu innowacyjnego wymuszonego prowadzenia, są one wraz z uszczelnieniem obudowy i wkładu automatycznie uszczelniane i pozycjonowane. Śruba zabezpieczająca ustala w końcowej pozycji dolną części obudowy i dodatkowo doszczelnia połączenie. W przypadku nieprawidłowego montażu połączenie nie zostaje zamknięte i powietrze wydostaje się na zewnątrz ze słyszalnym dźwiękiem.

Obudowa trwała i prosta w montażu

Obudowa filtrów KAESER KOMPRESSOREN wykonana jest z odpornego na korozję aluminium. Szczególnie długi okres eksploatacji uzyskano między innymi dzięki zastosowaniu warstw pasywacyjnych. Dla jak najprostszego montażu filtr może być dostarczany z przyłączami pneumatycznymi w różnym rozmiarze. Ponadto dostępne jest wyposażenie opcjonalne i dodatkowe.

Dokładnie dobrany program filtrów KAESER KOMPRESSOREN umożliwia niezawodne i ekonomiczne uzyskanie wszystkich klas jakości sprężonego powietrza zgodnie z ISO 8573-1. Filtry są dopasowane do sprężarek, jak też pozostałych komponentów uzdatniania sprężonego powietrza. Pozwala to na utworzenie zestawów dostosowanych do konkretnych potrzeb.

 

Źródło : Kaeser Kompressoren

  • Filter_2014_021_web_tcm16-562839
  • Filter_2014_004_web_tcm16-562836
  • Filter_2014_023_web_tcm16-562843
Tagi
Udostępnij artykuł

Komentarze:

Skomentuj

  • (will not be published)