Home » Sprężone powietrze

Liczy się każda kropla

Bürkert opracowuje pneumatyczną technologię wysoce precyzyjnego dozowania.

 

Zadania z zakresu dozowania w procesie przemysłowym są bardzo zróżnicowane, ale wszystkie mają jedną wspólną cechę: wysokie wymagania precyzji. Wymagania te muszą być spełnione niezależnie od wpływów środowiska. Bürkert prezentuje obecnie nowy system pneumatyczny jako kompaktowe rozwiązanie do tego celu.

 

Opatentowany przez Bürkert system dozowania pneumatycznego dla płynów może być używany we wszystkich aplikacjach, które wymagają dozowania określonych ilości próbek z maksymalną powtarzalną dokładnością. Przykłady zastosowań obejmują szczepionki, dozowania chemikaliów w pralkach przemysłowych, środków aromatyzujących, w branży napojów, surowców farmaceutycznych i zadań dozowania w maszynach do napełniania. Wysoka precyzja jest możliwe przy zastosowaniu pneumatyki. Układ dozowania jest uruchamiany za pomocą ciśnienia i podciśnienia, które dostarczają znacznie więcej mocy niż w przypadku konwencjonalnych układów uruchamiających. Moc ta umożliwia sterowanie określoną ilością dawkowania z dokładnością ± 2%, w dużej mierze niezależnie od temperatury i lepkości. Wielkość komory dozującej określa objętość dozowania na suw.  Może ona wynosić od 150 do 750 μl.

 

Kilka komponentów, wiele możliwości

 

System, który zapewnia wysoki stopień elastyczności i liczne możliwości adaptacji składa się z kontrolera i wymiennej komory dozującej, która może być przymocowana do sterownika, albo umieszczona swobodnie. Komora dozowania składa się z dwóch elementów, plastikowej obudowy i membrany oddzielającej. Zastosowanie materiałów o wysokiej jakości, takich jak PEEK i FKM lub FFKM umożliwia również przesył bardzo agresywnych mediów. Komora jest samozasysająca i łatwa do wypłukania. Sterownik zaopatruje membranę powyżej komory na przemian w ciśnienie lub próżnię. wstępnie określoną ilość medium  jest przekazana przez komorę dozującą. Nośniki mogą być przenoszone w obu kierunkach. To czyni na przykład odzyskanie drogiego medium, jak również procesy mieszania możliwymi. Ze względu na oddzielenie kontrolera od komory dozowania łatwa jest wymiana komory. Do zastosowań jednorazowych używa się komór dozujących wykonanych z tanich materiałów. W zależności od wymagań, dostępne są również wersje sterylne. Sterownik pneumatycznego systemu dozowania zawiera zawory ON / OFF i
elektronikę. System wymaga zewnętrznego sprężonego powietrza. W przypadku nośnika nie będącego pod ciśnieniem, należy zapewnić próżnię.  Na życzenie dostępny jest również sterownik z całkowicie zintegrowanym zaopatrzeniem w ciśnienie i próżnię.

 

ZZ_Controll_Unit_IV

 

W pneumatycznym systemie dozowania wielkości komory dozowania – między 150 a 750 μl – Określa wielkość dozowania na suw

 

o Bürkert

 

Bürkert Fluid Control Systems jest jednym z wiodących na świecie producentów systemów pomiarowych, sterowania i regulacji płynów oraz gazów. Produkty Bürkert są wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu i mają wiele zastosowań – od browarów i laboratoriów do Bio-medycznej, inżynierii i technologii lotniczej. Przy ponad 30.000 produktach Bürkert jest jedynym dostawcą oferującym wszystkie elementy systemu sterowania płynem: od zaworów elektromagnetycznych przez zawory procesowe i analityczne, po siłowniki pneumatyczne i czujniki. Firma, z siedzibą w Ingelfingen w południowych Niemczech, ma dużą dobrze rozbudowaną sieć sprzedaży w 36 krajach i zatrudnia ponad 2400 pracowników na całym świecie. W pięciu CENTRALACH zlokalizowanych w Niemczech, Chinach i USA, a także w czterech ośrodkach badawczych, Bürkert stale rozwija niestandardowe rozwiązania i innowacyjne produkty. Oferta produktów uzupełniona jest rozległym zakresem usług, od doradztwa i koncepcje, poprzez realizację, aż po konserwację i szkolenia.

 

Źródło: Bürkert Fluid Control Systems

Tagi
Udostępnij artykuł

Komentarze:

Skomentuj

  • (will not be published)