Home » Sprężone powietrze

Inteligentne i intuicyjne rozwiązania w zasięgu ręki

Automatyzacja elektryczna Festo zapewnia prostotę i efektywność

Technika automatyzacji w 21 wieku oferuje doskonałą szybkość, precyzję i jakość – i jest ona zarówno inteligentna jak i intuicyjna. „Festo ma w tym wielki wkład dzięki swoim kompetencjom w rozwiązywaniu problemów elektrycznych i pneumatycznych”, wyjaśnia Martin Schorbach kierownik Rozwoju Biznesu Electric Automation firmy Festo.

„Kompetencje w rozwiązywaniu problemów Festo wykraczają poza oferowanie odpowiednich produktów”, dodaje Schorbach. W rzeczywistości, otrzymanie zapytania od klienta wprawia w ruch bardzo wydajny proces, który może skończyć się, na przykład, kompleksowym systemem obsługi gotowym do zainstalowania.
W Festo sprzedawcy i inżynierowie, eksperci z branży i specjaliści w zakresie kontroli ruchu, robotyki, technologii kontroli i mechanizmów precyzyjnych pracują razem w oparciu o potrzeby klienta, aby opracować zoptymalizowane pod względem kosztów i energooszczędne rozwiązania dla danego klienta.

Platforma automatyzacji CPX

Specjalistyczne zespoły Festo są w stanie korzystać z obszernego portfela produktów, zawierającego wszystko, od mechanicznych elementów napędowych, silników, sterowników osi, funkcji napędowych, jednostek diagnostycznych i operatorskich, do nadrzędnych sterowników i kontrolerów ruchu. Wszystko pochodzi z jednego źródła i jest doskonale skoordynowane.

Pakiety rozwiązań, takie jak platforma automatyzacji CPX dla pneumatyki i CMXR do automatyzacji elektrycznej umożliwiają integrację funkcji i zmniejszenie złożoności. „CPX stanowi pomost między pneumatycznymi i elektrycznymi urządzeniami napędowymi i jest powiązaniem między automatyzacją fabryk i procesów”, podkreśla Schorbach.

Robotyka gotowa do zainstalowania

Festo zaskoczyło w ostatnich latach rynek automatyzacji przełomowymi innowacjami z dziedziny obsługi i montażu, opartymi na technologii napędu elektrycznego. Wśród nich warto wymienić robota delta EXPT, suwnicę H-EXCH o wysokiej prędkości, suwnicę T-EXCT o wysokiej prędkości i mini suwnicę H-EXCM.

Wspólną cechą wszystkich gotowych do zainstalowania rozwiązań obsługujących jest ich bardzo dynamiczne działanie dzięki swojej niskiej masie oraz fakt, że są one tworzone ze standardowych komponentów z katalogu produktów Festo. Modułowy system osi pozwala klientom skonfigurować i zamówić systemy. Klienci kupując gotowe do instalacji rozwiązania mogą być pewni, że otrzymają niezawodne komponenty mechaniczne, idealnie dopasowane kontrolery napędowe oraz właściwy wybór z pełnej gamy silników.

Inteligentne pakiety napędowe

Pakiety napędowe, takie jak system pozycjonowania „zoptymalizowanych serii ruchu” uprości proces współpracy z osiami elektrycznymi. Sercem napędu jest kontroler CMMO w połączeniu z cylindrem elektrycznym EPCO. EPCO jest wybitnym przykładem prostego i niedrogiego korzystania z cylindrów elektrycznych w automatyce przemysłowej. Narzędzia oprogramowania powodują, że konfiguracja sieci i diagnostyka internetowa jest bardzo prosta. W wyniku tego, elektryczne napędy są tak łatwe w użyciu  jak cylindry pneumatyczne.

Kontrola ruchu

Z interfejsami do wszystkich komponentów, takich jak systemy kontroli napędu lub wyspy zaworowe, możliwości są nieograniczone. Czy ruchy mają zostać wykonane od punktu do punktu, czy jakaś pozycja powinna być pominięta czy też jest wymagana pełna kontrola ścieżki dla zrobotyzowanych rozwiązań? Środowisko kontroli Festo jest skalowalne i modularne oraz jest również integralną częścią modularnego systemu mechatronicznego.

Ciągłe rozszerzanie oferty produktów Festo od pneumatycznych początków do technologii napędu elektrycznego oznacza, że wszystkie potrzeby klientów na całym świecie są spełniane, zarówno w przypadku miniaturowych elementów ważących tylko jeden gram, jak również dużych i ciężkich przedmiotów. „Od mikroprocesorów i szczoteczek do zębów aż do ciężkich odlewów i dziwnie ukształtowanych kartonów, wszystko jest możliwe”, zauważa Schorbach.

Źródło: Festo Sp. z o.o.

  • OMS_20mit_20EPCO
  • Tripod
  • CPX
  • Technology_20Centre
  • EXCM_201
  • H-Portal
Tagi
Udostępnij artykuł

Komentarze:

Skomentuj

  • (will not be published)