Home » Sprężone powietrzeSprężone powietrze

KAESER KOMPRESSOREN przedstawia nową serię sprężarek śrubowych SK

Więcej sprężonego powietrza

 

Współcześni użytkownicy oczekują także od mniejszych sprężarek pełnej dostępności i ekonomicznej pracy. Ponadto często wymagane jest proste przyłączenie sprężarki do obejmującego wiele maszyn systemu zarządzania, a co za tym idzie, uzyskanie dalszej poprawy ekonomiczności i optymalnego obciążenia w porównaniu z urządzeniami eksploatowanymi oddzielnie. Nowe sprężarki śrubowe SK, z energooszczędnym profilem SIGMA i montowanym seryjnie systemem sterowania SIGMA CONTROL, nie tylko spełniają te oczekiwania, ale charakteryzują się także wyraźnie podwyższoną wydajnością.

 

Nowe sprężarki śrubowe SK (znamionowa moc silnika 11 i 15 kW) charakteryzują się wydajnością do 2,5 m³/min przy 7,5 barach. W zależności od modelu jest to do 11 lub 14 procent więcej niż w przypadku wcześniejszych urządzeń. Wzrost wydajności został osiągnięty dzięki optymalizacji bloku sprężarki i zminimalizowaniu wewnętrznych strat ciśnienia. Dodatkowa oszczędność energii wynika z zastosowania wysokowydajnych silników Premium-Efficiency (IE3), tzn. silników elektrycznych o szczególnie wysokim współczynniku sprawności. Kolejnym przyczynkiem do zwiększonej wydajności jest nowy, wewnętrzny system sterowania SIGMA CONTROL 2. Umożliwia on nie tylko ekonomiczne, dokładnie dopasowane do zużycia sprężonego powietrza sterowanie i niezawodne monitorowanie eksploatacji. Różnego rodzaju interfejsy i zastosowane po raz pierwszy wtykowe moduły komunikacyjne pozwalaja na jeszcze bardziej elastyczne przyłączenie do nadrzędnego systemu zarządzania sprężonym powietrzem, do sieci komputerowych lub systemów zdalnego diagnozowania i monitorowania (np. teleserwis). Duży ekran i czytnik RFID w panelu sterowania ułatwiają komunikację z urządzeniem na stanowisku roboczym.

 

Przekonująca jest także dobrze przemyślana, przyjazna użytkownikowi konstrukcja nowych sprężarek SK. Kilka ruchów ręki pozwala na zdjęcie lewej części obudowy i wgląd w przejrzysty układ elementów konstrukcyjnych. Wszystkie drzwi konserwacyjne są łatwo dostępne. Zamknięta, wyłożona materiałem dźwiękoszczelnym obudowa gwarantuje bardzo cichą pracę maszyny. Oprócz tego wyposażona w cztery otwory wlotowe obudowa pozwala na rozdzielenie doprowadzanego powietrza na strumienie chłodnicy oleju/sprężonego powietrza, silnika, szafki rozdzielczej oraz zasysania powietrza procesowego. System chłodzenia bazuje na opatentowanym, wysokowydajnym wentylatorze, który wytwarza dwa strumienie powietrza chłodzącego: dla silnika i dla sprężarki. Dzięki temu uzyskiwane jest optymalne chłodzenie, niska wylotowa temperatura sprężonego powietrza, zmniejszona emisja hałasu oraz bardziej ekonomiczne sprężanie powietrza.

 

Kolejne zalety wynikają z modułowej konstrukcji nowych sprężarek SK. Obok modelu standardowego (zajmowana powierzchnia to jedynie 0,65 m²) do dyspozycji są także dwa modele tzw. wersje T z dobudowanym, ekranowanym termicznie osuszaczem chłodniczym.

 

W niektórych zastosowaniach korzystne jest wykorzystanie regulacji prędkości obrotowej. Dlatego też do wyboru są również wersje z wbudowaną przetwornicą częstotliwości (SFC) przy mocy napędowej 11 i 15 kW.

 

Użytkownicy, których nie zadowala jedna ekonomiczna sprężarka i chcieliby posiadać zwartą, kompletną stację sprężonego powietrza, mogą zdecydować się na SK AIRCENTER. Tego rodzaju kombinacja (sprężarka, osuszacz chłodniczy i umieszczony poniżej zbiornik sprężonego powietrza), którą jednocześnie można wyposażyć w różnego rodzaju filtry sprężonego powietrza, oferuje niezawodną, ekonomiczną produkcję, uzdatnianie i magazynowanie sprężonego powietrza na minimalnej powierzchni. SK AIRCENTER nadaje się w związku z tym szczególnie do mniejszych zakładów przemysłowych, warsztatów dysponujacych niewielką powierzchnią lub do zdecentralizowanych systemów zasilania sprężonym powietrzem.

 


Nowe sprężarki śrubowe SK nie tylko produkują więcej sprężonego powietrza przy mniejszym zużyciu energii. Dzięki nowemu, wewnętrznemu systemowi sterowania SIGMA CONTROL 2 urządzenia gwarantują nie tylko wysoką wydajność, ale także różnorodne komunikacyjno-techniczne możliwości. Oprócz wersji standardowych dostępne są także modele z dobudowanym osuszaczem chłodniczym oraz wersje AIRCENTER z osuszaczem chłodniczym i zbiornikiem.

 

Źródło: www.kaeser.pl

Zdjęcie KAESER KOMPRESSOREN- przedruk dozwolony

Tagi
Udostępnij artykuł

Komentarze:

Skomentuj

  • (will not be published)