Home » Sprężone powietrzeSprężone powietrze

Ewolucja sprężarek Hydrovane

EWOLUCJA SPRĘŻAREK HYDROVANE

Przez ponad 50 lat łopatkowe sprężarki Hydrovane cechowały się poziomą konstrukcją.

 

W tym czasie zmieniły się wymagania użytkowników, którzy chcieli posiadać kompresory o następujących cechach:

 • Mała powierzchnia instalacji – ze względu na przeznaczanie coraz większej powierzchni na cele produkcyjne i ograniczaniu powierzchni pomocniczych,
 • Niski poziom głośności – sprężarki coraz częściej stoją blisko maszyn, gdzie pracuje obsługa,
 • Łatwy serwis – prosta obsługa, bez utrudnionego dostępu do elementów serwisowych,
 • Mała ilość komponentów – żeby zmniejszyć ryzyko awarii,
 • Łatwy dostęp do zespołów – żeby przyspieszyć czas ewentualnych napraw,
 • Łatwe do transportu – żeby można było je przemieszczać bez niebezpieczeństwa odniesienia szkód transportowych,
 • Łatwe do podłączenia – żeby proces przebiegał szybko i sprawnie,
 • Elektroniczne sterowanie – żeby można było wprowadzać nowoczesne systemy, monitorowania i zarządzania produkcją sprężonego powietrza w sprężarkowni.

 

Z powyższych względów Hydrovane wprowadził do produkcji w roku 2003 serię nowych sprężarek zabudowanych o pionowej konstrukcji i mocy od 4 do 7,5kW. W dalszym ciągu posiadały te same zalety, co sprężarki poziome:

 • Trwałość – bez potrzeby kosztownej wymiany łożysk stopnia sprężającego i jego remontu przez okres 80-100.000 godzin,
 • Niezawodność – napęd bezpośredni stopnia sprężającego przez silnik elektryczny bez strat podczas przekazywania napędu,
 • Wysoka jakość powietrza – powietrze dostarczane bez pulsacji o bardzo wysokich parametrach jakości,
 • Ekonomika eksploatacji – niskie koszty zużycia energii elektrycznej.

 

Konstrukcja pionowych sprężarek przyjęła się na rynku do tego stopnia, że w 2006 i 7 roku nastąpiło poszerzenie oferty o kolejne modele o mocy 11, 15, 18 i 22 kW. Równocześnie istniejące sprężarki wyposażono w opcjonalny osuszacz powietrza, zbiornik i system filtracji – stworzono stacje o nazwie HYPAC. Dodatkowo sprężarki można wyposażyć w przemiennik częstotliwości (w nazwie modelu pojawi się rozszerzenie RS) i dzięki temu będą charakteryzować się zmienną wydajnością realizowaną poprzez zmianę prędkości obrotowej silnika przy utrzymaniu stałego ciśnienia docelowego. Zużycie energii elektrycznej jest znacznie mniejsze niż w sprężarkach o stałej prędkości obrotowej, które produkowałyby tą samą ilość sprężonego powierza. Od kwietnia 2008 wprowadzane są do produkcji sprężarki o mocy 30, 37 i 45kW. Bazując na wiedzy zdobytej podczas projektowania poprzednich modeli pionowych sprężarek, Hydrovane doprowadził do perfekcji konstrukcje 30-45kW i uzyskał wydajności większe o ok. 6-10% od ich poprzedników. Dodatkowo sprężarki posiadają system REVS, który sprawia, że zużycie energii podczas przejścia w stan odprężania lub dociążenia jest zminimalizowane. Jednocześnie zmodyfikowano system chłodzenia obniżając głośność pracy sprężarki i dostosowano go do zmiennych warunków eksploatacji. W efekcie modyfikacje te przyniosły dalsze oszczędności w zużyciu energii elektrycznej.

 

Parametry techniczne najnowczych sprężarek HYDROVANE

 

Model

Maksymalny

wydatek m³/min

Moc silnika kW

Prędkość obrotowa silnika obr/min

Głośność dB(A)

Wymiary Gł x Szer x Wys mm

Resztkowa zawartość oleju mg/m³

8 bar

10 bar

HV30

5,15

4,59

30

1450

73

1100x900x1592

do 3

HV37

5,95

5,30

37

HV45

7,33

6,54

45

 

Hydrovane będąc przekonanym o jakości swoich wyrobów, w 2006 roku objął sprężarki rozszerzonym programem gwarancji. Wszystkie sprężarki zarejestrowane w programie i serwisowane zgodnie z planem przeglądów okresowych z wykorzystaniem oryginalnych części i olejów posiadają 10-letnią gwarancję. Hydrovane w ciągu 5 lat zmienił konfigurację 10 modeli sprężarek pozostawiając w nich to wszystko, co najlepsze i wyznaczył kierunek, który spełnia oczekiwania użytkowników – trwałej, niezawodnej i energooszczędnej sprężarki.

 

Wyłączny importer sprężarek Hydrovane w Polsce:

BP Techem SA, www.techem.com.pl, e-mail: hydrovane@techem.com.pl

Tagi
Udostępnij artykuł

Komentarze:

Skomentuj

 • (will not be published)