Home » Sprężone powietrzeSprężone powietrze

Doprężacz tłokowy Airpol

Proponujemy Państwu profesjonalne doprężacze serii ADP. Są to sprężarki tłokowe olejowe o wydajności od 90 do 300m3/h i mocy silnika od 7,5 do 22kW, które wchodzą w skład linii do produkcji butelek typu PET. Znajdują też zastosowanie przy badaniach szczelności urządzeń pneumatycznychi hydraulicznych. Przeznaczone są do pracy
w ciężkich warunkach eksploatacyjnych. Zadaniem doprężaczy jest sprężanie powietrza podawanego ze sprężarki śrubowej od 0,7MPa do ciśnienia maksymalnego w zakresie 2,5 ÷ 4,0MPa. Maszyny te są ekonomiczne i oszczędne w eksploatacji, ponieważ do wyższego ciśnienia sprężana jest tylko wymagana, chwilowo potrzebna ilość powietrza. Doprężacze serii ADP to niskoobrotowe, jednostopniowe, dwucylindrowe sprężarki o układzie cylindrów V, chłodzone powietrzem, standardowo wykonane na amortyzowanych ramach, dodatkowo maszyna ADP300-150 posiada 150-litrowy zbiornik. Największe zalety tych maszyn to przemyślana konstrukcja i praktycznie bezobsługowa eksploatacja. Doprężacze cechuje pełna automatyka pracy w tym zabezpieczenie przed brakiem lub zanikiem smarowania, sterowanie regulatorem ciśnienia, smarowanie za pomocą pompy oleju, sposób rozruchu silnika
w systemie gwiazda / trójkąt. Napęd jest przenoszony za pośrednictwem przekładni pasowej. Maszyny te obejmuje roczna gwarancja.

DOPRĘŻACZE SERII ADP TO :
nadciśnienie tłoczenia maksymalnie do 4,0MPa,
staranny montaż,
niezawodna i przemyślana konstrukcja,
łatwa obsługa i konserwacja,
praktycznie bezobsługowa eksploatacja,
niskie koszty użytkowania – osiągane dzięki konkurencyjnym cenom materiałów eksploatacyjnych,
wysoka jakość wykonania potwierdzona certyfikatem ISO 9001 uzyskanym w roku 1998,
smarowanie za pomocą pompy oleju,
sposób rozruchu silnika większości maszyn systemie gwiazda / trójkąt.

 • BUDOWA DOPRĘŻACZY

doprezacze

budowa_doprezacza

Wstępnie sprężone w sprężarce śrubowej powietrze doprowadzane jest do kolektora ssącego (2) doprężacza poprzez elektromagnetyczny zawór odcinający (1). Do kolektora są podłączone dwa cylindry doprężacza (3), zespolone z prowadnicami, w których prowadzone są wodziki z tłokami. Po stronie tłocznej cylindry są podłączone do chłodnicy końcowej powietrza (4), na wyjściu której znajduje się kolektor tłoczny z zaworem zwrotnym (5). Na kolektorze tłocznym zamontowany jest zawór bezpieczeństwa (6), który chroni sprężarkę przed nadmiernym wzrostem ciśnienia oraz elektromagnetyczny zawór odciążający.
Sprężarki smarowane są, podobnie jak silniki spalinowe, pompą zębatą z wymuszonym obiegiem oleju. Pompa oleju (8) tłoczy, uprzednio oczyszczony w filtrze (9), olej do kanału w wale korbowym, dalej przepływa on do łożysk ślizgowych (13) w stopie korbowodu. Następnie olej poprzez otwory w wale korbowym i korbowodzie doprowadzany jest do sworznia wodzika.
Ciśnienie oleju jest regulowane i utrzymywane przez zawór przelewowy (10). Nadmiar oleju odprowadzany jest do skrzyni korbowej. Pompa oleju wyposażona jest w czujnik, który w przypadku spadku ciśnienia oleju wyłącza silnik elektryczny. Chłodzenie sprężarki zapewnia wentylator (12), który pełni także rolę koła pasowego i zamachowego. Wał korbowy podparty jest na dwóch łożyskach tocznych (11), natomiast korbowód osadzony jest na łożyskach ślizgowych.

 • SCHEMAT LINII SPRĘŻONEGO POWIETRZA

doprezacz_schemat

 1. Sprężarka śrubowa serii Airpol
 2. Separator cyklonowy
 3. Zbiornik powietrza
 4. Filtr wstępny
 5. Osuszacz chłodniczy
 6. Filtr dokładny
 7. Doprężacz serii ADP
 8. Zbiornik powietrza
 9. Filtr wstępny
 10. Osuszacz chłodniczy
 11. Zestaw filtrów serii HP

http://www.airpol.com.pl/site.php/pl/productdescription/111,1/doprężacz%20%20olejowy

Tagi
Udostępnij artykuł

Komentarze:

Skomentuj

 • (will not be published)